Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Historické hodiny a šluknovské náměstí včera, dnes a příště

Šluknovský zámek pro své návštěvníky přichystal hned dvě výstavy – „Hodiny ze Schwarzwaldu“ a „Náměstí včera, dnes a příště“.

V prvním patře zámku si můžeme prohlédnout historické hodiny z regionu jižního Německa – Schwarzwaldu a částečně i z Čech ze sbírky Miloše Klikara. Je zde uložena sbírka téměř padesáti hodin různého druhu: hodiny závěsné i skříňové, hodiny s unikátními mechanismy, pohybujícími se figurkami či skleněnými zvonky. Všechny pocházejí z období od poloviny osmnáctého do konce devatenáctého století. Mnoho hodin je dodnes funkčních a vy tak máte jedinečnou možnost vidět je v pohybu. Na opravdu pěkné hodiny se podíváte do 26. 4., cena lidová – 30 Kč dospělí, 15 Kč děti.

V přízemí zámku je připravena interaktivní výstava o šluknovském náměstí. Porovnáme si historii a současný stav. Uvidíte také vizualizaci, na které je nové, budoucí a velice krásné náměstí. A pro naše nejmenší je připravena interaktivní hra o sladké ceny „Postav si své náměstí“. Výstava potrvá do 31. 5., cena je 20 Kč dospělí, děti zdarma.

Andrea Přidalová, Jiří Mikisch

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail