Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburskému gymnáziu se podařil hattrick, potřetí získalo titul Gympl roku

Hlasování Gympl Roku je prestižním průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice o tom, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo. Impulsem ke vzniku projektu GymplRoku.cz byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé školy v ČR podle různých kritérií. Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybělo, je pohled studenta či absolventa na svoji školu. Tento pohled studenta či absolventa je podle organizátora ankety, České studentské unie, zásadní a vypovídá o kvalitě školy více, než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů. Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je i kritérium, podle kterého se mohou řídit budoucí studenti středních škol, nyní studenti základních škol.

Principem soutěže je dát možnost studentům a absolventům ohodnotit svoji školu z několika pohledů: např. podle celkové spokojenosti se školou, zajímavosti předmětů, odbornosti vyučujících, přípravy do praxe/práce, možnosti realizace a zapojení do studentských nápadů a projektů na škole, soutěží, podle přátelské atmosféry na škole atd.

Zástupci všech škol v republice jsou o projektu Gympl Roku oficiálně informováni a jejich studenti jsou buď tak spokojeni se svojí školou a stojí jim chvíle času za to, že školu kladně ohodnotí, nebo pokud studentům škola není tak blízká nebo s ní jsou nespokojeni, vůbec nehlasují a školu neohodnotí, nebo ji hodnotí záporně. Každý hlasující může přidělením hvězdiček objektivně hodnotit právě jen jednou a jen svoji školu. Aby mohly mezi sebou soupeřit školy s různou velikostí (s různým počtem studentů a absolventů), přepočítávají se hvězdičky na procenta. Žebříček pořadí škol zohledňuje tedy počet studentů a absolventů dané školy dle dat MŠMT.

Titul nejlepší Gymnázium Roku dostane ta škola, která získá nejlepší umístění v hlasování. V letošním školním roce hlasování probíhalo od listopadu 2014 do ledna 2015 a již potřetí (tedy vždy od zahájení této akce ve školním roce 2012/2013) v něm zvítězilo v Ústeckém kraji mezi všemi gymnázii Gymnázium Rumburk, letos před gymnázii v Lovosicích a Litvínově. Více na www.gymplroku.cz.

(podle údajů ČeSU) ájé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail