Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Běžci AC Rumburk skvěle reprezentovali

Na start M-ČR v krosu se postavilo šest běžců z pořádajícího AC Rumburk a je nutné říci, že všichni předvedli výkony na hranici svých možností, ba dokonce ještě dál! Konkurence na M-ČR je opravdu veliká a mnohdy je úspěchem amatérských závodníků se takového podniku jen zúčastnit, neboť ti nejlepší jsou opravdovými profesionály a běhají – trénují denně a se zabezpečením vrcholového sportovce.

podrazil_sn

A tak můžu s klidem prohlásit, že obrovským úspěchem je desáté místo Jirky Podrazila v kategorii mužů – mílařů, který tak potvrdil veliký běžecký talent. Krásný výkon předvedla Tereza Masopustová, když se statečně držela ve startovním poli žen a doběhla na osmnáctém místě. Velmi těžkou úlohu měli mladíci Sváťa Richter, Vojta Janeček a Vláďa Hladík. Od startu uzavírali naši běžci startovní pole juniorů, ale jejich výkony byly přesto výborné! Kluci drželi nastavené tempo a běželi o půl minuty na kolo rychleji než před týdnem na krajském přeboru, kde byla délka závodu jen čtyři kilometry, při M-ČR to bylo kilometrů šest! Přístup a výkony si zaslouží veliké poděkování. Snad budou dosažené výkony pro atlety AC motivací do dalšího tréninku. Phillip Korinek běžel mezi mladšími dorostenci a jeho výkon nám udělal také velikou radost.

www-fotomotl-cz-232

Na závěr bych rád zmínil starty dalších závodníků z Rumburku. Anežka Lhotáková se statečně prala s těžkou tratí mezi juniorkami a Herbert Schwarz si odskočil z kola vyzkoušet, jak je těžké běhat s českou špičkou. Velmi dobře si vedl starší žák Matyáš Gajdoš, když doběhl uprostřed startovního pole, a za TJ Jiskru Nový Bor se doma proběhl dorostenec – chodec Filip Srbecký. Na startu M-ČR tak bylo deset místních závodníků, a to je hodně dobré.

Jan Rein
trenér běžců AC Rumburk

richter_sn

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail