Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mistrovství České republiky v krosu doslova proběhlo fotbalgolfovým areálem na Dymníku

KOMPLETNÍ INFORMACE Z AKCE

mcr_vitez

Pátek 20. 3. a sobota 21. 3. byly pro Rumburk dny, kdy všechna pozornost směřovala na jednoznačně největší akci, která se v našem městě konala a pořádala, a sice Mistrovství České republiky v krosu (přespolním běhu). Vše se odehrávalo v krásném prostředí fotbalgolfového areálu na Dymníku u Rumburka, který v zatěžkávací zkoušce obstál na jedničku a je tak připraven na více akcí podobného rázu.

Den před samotným mistrovstvím se konal ještě Benefiční večer, kam byli pozváni vzácní hosté, i mezi diváky bylo mnoho známých tváří. Večerem provázel moderátor Adam Nedvídek, který je opravdu mistrem mluveného slova. Bylo vidět, že je připraven i na nečekané situace a umí improvizovat. Pozvání přijali taková jména jako Tomáš Dvořák – jeden z našich nejúspěšnějších desetibojařů, šéftrenér české atletické reprezentace a spolukomentátor atletických přenosů; Jiří Vejdělek – režisér, který má na svědomí filmy jako Ženy v pokušení, Muži v naději či Václav; a Antonín Koutný – žijící legenda rumburské atletiky. Tito pánové postupně usedali na pohovku vedle moderátora a zodpovídali nejen sportovní dotazy. Vše probíhalo formou talkshow, a to hlavně proto, aby se obecenstvo dobře bavilo. K dobré náladě v sále přispělo i mnoho dalších aspektů – vystoupení skupiny Groove Army, která předvedla originální bubenickou show a po právu si tak vysloužila velký potlesk; pěvecké výkony Kataríny Landlové, která svým hlasem diváky pohladila po duši; promítání fotografií na plátno také celou show oživilo. Celý večer sloužil především k získání finančních prostředků pro rumburskou atletiku. Hřebem večera byla totiž aukce věcí, které do ní věnovali pozvaní hosté. Za nemalé peníze se vydražila například mikina Tomáše Dvořáka, titulková role v připravovaném filmu Jiřího Vejdělka, legendární polobotky Antonína Koutného, podepsaný reprezentační dres Anežky Drahotové, která byla přítomna alespoň virtuálně formou předtočeného rozhovoru, nebo čepice s odznáčky ze zimních olympijských her v Soči Adama Nedvídka. Tímto dvouhodinová talkshow skončila, na řadě pak byla ještě autogramiáda, raut a volná zábava.

Sobotní den už patřil jen a jen běžcům. Nezávodili tu jen dospělí, svůj talent všem předvedli mladší i starší žáci, dorostenci a junioři. Diváci, kteří na Dymník přišli, měli možnost vidět celkem jedenáct závodů a na pět set běžců z celé České republiky. Trať, po které se běhalo, měla délku dva kilometry, takže si jí někteří obkroužili hned několikrát. Navíc nebyla vůbec jednoduchá, naopak náročná a členitá, takže dala zabrat i ostříleným běžcům. Zajímavostí bylo to, že oficiální závodní okruh si mohli vyzkoušet i návštěvníci při veřejném běhu. Protáhnout tak nohy i celé tělo mohl opravdu každý.

Kolem půl jedenácté dopoledne mohlo vše oficiálně vypuknout. Na pódium byli pozváni František Fojt – ředitel Českého atletického svazu; Jana Vaňhová – náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje a starosta města Rumburk Jaroslav Sykáček. Každý pronesl pár slov a poté následovala česká hymna, která celé akci dodala slavnostní atmosféru. Konkrétní běhy odstartovaly a všichni se snažili dosáhnout na stupně vítězů. Podél trati závodníky povzbuzovali opět bubeníci z Groove Army. Právě tito bubeníci byli podle ohlasů tím nejlepším možným doprovodem, jaký se mohl k takové akci vybrat. Rytmika a zvuky píšťalky dokázaly běžce nabudit k maximálním výkonům. Další hudební vložkou bylo vystoupení rumburské skupiny tří mladých mužů, kteří si říkají The Pix.

Vyhlášení výsledků probíhalo postupně, nemuselo se tak zdlouhavě čekat na to, až všichni doběhnou do cíle. Medaile na krk věšely například Tomáš Dvořák, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček i senátor Zbyněk Linhart.

Medaile by si zasloužili také všichni pořadatelé, a to hned ty nejcennější, zlaté. Dát dohromady takovou akci si obyčejný smrtelník nedokáže vůbec představit. Za vším je vidět obrovský kus práce a měsíce příprav. Pořadatelům se povedlo vše, na co sáhli. Do karet jim hrálo i počasí, které v den konání mistrovství bylo víc než příznivé. Všem teď ukázali, že i malé město na severu Čech dokáže hostit akci takového formátu. Všichni věří, že běžci se na Dymník ještě v budoucnu vrátí, možná i v mnohem větším počtu. Na viděnou při mistrovství Evropy?

Kompletní výsledky najdete na internetových stránkách Českého atletického svazu www.atletika.cz.

jap

 

 Výsledky MČR v krosu 2015

 

Junioři

1. D. Kubec (Pardubice) • 23. S. Richtr, 24. V. Janeček,

25. V. Hladík (všichni AC Rumburk)

Dorostenci

1. J. Žaluda (Nové Město na Moravě) • 44. P. Korinek (AC Rumburk)

Žáci

1. D. Kotyza (VSK Brno) • 31. M. Gajdoš (TJ Rumburk)

Mladší žáci

1. J. Jiránek (PROVOD Ústí nad Labem)

Ženy

1. L. Sekanová (USK Praha) • 18. T. Masopustová (AC Rumburk)

Juniorky

1. M. Stránská (Česká Třebová) • 23. A. Lhotáková (TJ Rumburk)

Dorostenky

1. A. Prokešová (Olymp Brno)

Žákyně

1. B. Havlíčková (České Budějovice)

Mladší žákyně

1. K. Sasynová (Třinec)

Muži – vytrvalci

1. L. Kourek (Nové Město na Moravě.) • 24. H. Schwarz (TJ Rumburk)

Muži – mílaři

1. P. Vitner (Nové Město na Moravě) • 10. J. Podrazil (AC Rumburk)

 

 

 

 

 

Hlavní kategorii mužů – vytrvalců suverénně vyhrál Lukáš Kourek z Nového Města na Moravě. Foto: www.fotomotl.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail