Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Povedené mistrovství ČR v krosu

Máme za sebou největší atletickou událost v historii ve Šluknovském výběžku. Přijeli k nám na sever nejlepší krosoví běžci z celé České republiky a na začátku jsme zaslechli několik názorů, proč tak daleko, proč v Rumburku! Na konci se i ti největší pesimisti loučili s úsměvem a komentářem, že Dymník je prostě běžeckým krosovým rájem! A protože nám vyšlo i počasí, můžeme být právem hrdí na to, jaké M-ČR v krosu bylo.

 

Kdo a co může za to, že to byl tak povedený běžecký den?

V první řadě nádherný areál Fotbalparku Dymník, pan Mirko Bernas a jeho nadšení a přístup k přípravám a realizaci tratí, skvělé zázemí a dobrá atmosféra. Veliké poděkování patří paní Heleně Fibingerové za pomoc při vyjednávání podmínek k pořádání M-ČR v krosu. Velice si vážíme záštity hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka a podpory náměstkyně paní Jany Vaňhové. Velikou změnou je pozitivní přístup nového vedení města v čele s Jaroslavem Sykáčkem k občanským aktivitám. A mistrovství by nebylo bez nadšení a práce atletů a lidiček okolo AC Rumburk.

Díky vám všem jsme byli tak úspěšní, díky přístupu a odvedené práci jsme se zapsali mezi nejlepší pořadatele M-ČR. Věřím, že do budoucna je to pro AC Rumburk velké «plus».

A mohl bych pokračovat a děkovat dál: Adamovi Nedvídkovi za úžasný benefiční večer (uděláme další?) a komentování celého M-ČR. Za grafiku a zpracování Martinovi Reinovi, za řízení celého M-ČR Michalovi Šanderovi, Martinovi Nedvídkovi, Lindě Bodlákové… a můžu pokračovat děkováním další skoro stovce lidí. Dětem z Dětského domova v Lipové, dětem, které běžely dětský kros. Opravdu je nás hodně a na všechny jsem hrdý, že jste se organizace zúčastnili. Na stránkách AC Rumburk je mnoho fotek dvorního (perfektního) fotografa Martina Motla. Ještě jednou díky, byli jste výborní.

Jan Rein
AC Rumburk

  zahajeni

Takto vypadalo sobotní dopolední zahájení Mistrovství České republiky v krosu. Součástí slavnostní ceremonie byla i státní hymna, která se rozléhala po celém areálu Dymníku. Na fotografii zleva: moderátor Adam Nedvídek, ředitel Českého atletického svazu František Fojt, náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a starosta města Rumburk Jaroslav Sykáček.

www-fotomotl-cz-255

Skupina bubeníků, která si říká Groove Army, byla podporou pro všechny přespolní běžce. Bubeníci stáli podél okruhu a neustále závodníky podporovali.

www-fotomotl-cz-158

Trať byla velmi různorodá, část závodu se odehrávala i v lese, kde mezi stromy prosvítaly sluneční paprsky.

mcr_vitezka

Mezi ženami byla na šestikilometrové trati nejrychlejší Lucie Sekanová z USK Praha (87).

www-fotomotl-cz-76

Benefiční večer probíhal formou pravé talkshow. Pohodlná pohovka, významní hosté (zleva Antonín Koutný, Jiří Vejdělek a Tomáš Dvořák), skvělý moderátor Adam Nedvídek, zvídavé otázky, spousta humoru a bavící se hosté.

www-fotomotl-cz-49

Katarína Landlová zpestřila celý večer svým krásným zpěvem. V roce 2012 na sebe upozornila v talentové soutěži Česko Slovensko má talent, kde se dostala do finále. Její debutové album nese název Lepší holky.

www-fotomotl-cz-149

Tomáš Dvořák, bývalý český atlet – desetibojař, dnes šéftrenér české atletické reprezentace. V Rumburku se účastnil benefičního večera a pak i samotného krosu, kde mimo jiné předával medaile.

www-fotomotl-cz-115

Náročnost trati dokazoval třeba i tento úsek, kde si závodníci museli dávat velký pozor, aby neklopýtli.

www-fotomotl-cz-199

Dvoukilometrový okruh zdolávali muži i ženy všech věkových kategorií. Foto: www.fotomotl.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail