Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

S projektem Konsolidace IT Města Rumburk se město více přiblíží ke svým občanům

Vzhledem k neustálému vývoji technologie je rovněž potřebné zlepšovat úřad, a především jeho IT stránku. Z toho důvodu vznikl nový projekt Konsolidace IT Města Rumburk.

Jeho cílem bude usnadnit práci úředníkům, a především zdokonalit služby občanům města. Jelikož dochází k trvalému nárůstu různých spisů a dat ve veřejné správě, je nezbytné zvyšovat kapacity úložišť. Jejich elektronizace vedle ulehčení práce poskytne také občanům náhled do různých dokumentů.

Například lidé budou moci sledovat aktuální zprávy ohledně čerpání rozpočtu nebo se budou moci podívat online do přehledu poplatků, které by se týkaly jejich osoby. Dalším záměrem je se za pomoci zveřejnění dokumentů více přiblížit k občanům města.

Komunikace a její zabezpečení mezi dílčími budovami, které spadají do správy městského úřadu, bude zajištěna prostřednictvím bezdrátového připojení k internetu (wifi). K propojeným budovám bude patřit také Městské informační centrum, které poskytuje služby občanům města, turistům a cizincům.

O realizaci projektu se postará žadatel z vlastních personálních zdrojů. Návrh bude hrazen z finančních zdrojů rozpočtu města. Předpokládané ukončení realizace se plánuje na podzim letošního roku.

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail