Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku proběhla školní olympiáda zaměřená na psychologii

olympiada

Dne 18. 3. se konal již jedenáctý ročník regionálního kola Psychologické olympiády. Pro letošní školní rok 2014/2015 na téma „Jak si navzájem lépe porozumíme“.

Jako pořádající škola byla vybrána na regionální předmětové komisi vyučujících psychologie Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie Rumburk. Soutěž se stala již tradicí mezi zdravotnickými školami severočeského regionu. Regionálnímu kolu vždy předchází kolo školní, z něhož úspěšné žákyně na prvním a druhém místě postupují do kola regionálního.

V regionálním kole se utkalo čtrnáct žákyň a žáků ze sedmi zdravotnických škol severočeského regionu. Soutěžní téma přineslo celou řadu zajímavých pohledů na tuto problematiku. Soutěž byla velmi vyrovnaná. Porota hodnotila nejenom zpracování tématu, ale zaměřila se i na kvalitu projevu, schopnost vlastního úsudku a celkové vystupování. Nutno podotknout, že porota nemá vždy lehký úkol při vyhodnocování nejlepšího příspěvku, neboť všechny bývají velice vyrovnané.

Naši školu reprezentovaly žákyně druhého ročníku studijního oboru Zdravotnický asistent Lucie Čechová a Marie Streiftauová.

Prvenství v regionálním kole získala liberecká žákyně Barbora Ottová, která postupuje do kola celostátního. Na druhém místě se umístila žákyně rumburské školy Marie Streiftauová a třetí místo obsadila žákyně z Turnova Kateřina Silná.

Celá soutěž proběhla v příjemné a klidné atmosféře.

Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie Rumburk tímto děkuje za podporu a pomoc při organizaci regionálního kola soutěže, a to zejména panu Miloslavu Kucerovi, řediteli Domu kultury Střelnice Rumburk, za poskytnuté prostory k soutěži a zajištění občerstvení. Rovněž děkujeme Městskému úřadu v Rumburku za poskytnutí upomínkových předmětů.

Anna Škodová
organizátorka soutěže

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail