Josef Poláček představil svou tvorbu u příležitosti životního jubilea

Tištěné noviny 08/2015 | 27. 5. 2015 | Nezařazené

polacek

V úterý 14. 4. se v odpoledních hodinách uskutečnila vernisáž výstavy s názvem Žena ve výtvarné tvorbě Josefa Poláčka u příležitosti jeho životního jubilea (devadesát let). Akce se konala ve výstavní síni Domu kultury Střelnice Rumburk. Výstavu zahájili pár slovy ředitel Domu kultury Miloslav Kucer, starosta města Rumburk Jaroslav Sykáček a Helena Vomáčková z ústecké univerzity, jejíž milá slova samotného autora velmi dojala. Děkování zakončila krátkými, ale výstižnými verši, které byly symbolicky tvořené z devadesáti slov. Při té příležitosti Poláčkovi popřáli k narozeninám a předali mu květiny. Jedna z kytic též obsahovala symbolických devadesát růží různých barev. Sám autor posléze představil svou tvorbu.

Josef Poláček je členem České unie karikaturistů a držitelem Řádu bílé opice za tvorbu a propagaci kresleného humoru. Na ocenění je umělec velmi pyšný. Vernisáže se zúčastnilo mnoho příznivců, kteří Poláčkovi přišli popřát štěstí a pogratulovat k opravdu nádherné výstavě. Hosté měli možnost a čest nahlédnout na čtyřicet tři vybraných skvostných obrazů autorova celoživotního díla. Zahájení vernisáže po celou dobu doprovázely krásné melodie v podání kvarteta AMOS. Výstava potrvá do 7. 5., a proto neváhejte a zajděte se podívat na všechny možné podoby ženy jako něžného pohlaví.

jap

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2015/05/27/josef-polacek-predstavil-svou-tvorbu-u-prilezitosti-zivotniho-jubilea/