Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Loretánská muzejní noc 2015 v Loretě

muzejni noc

Vystoupení dětských pěveckých sborů, Písně ticha od písničkáře Petra Kopejska, výtvarné dílny, výstava fotografií a prohlídka stálých expozic. Tím vším láká letošní Loretánská noc 2015 v Rumburku. Akce se uskuteční v pátek 15. 5. od 20.00 do 23.00 hod. v Loretě Rumburk. Pořádá ji Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk za podpory Sparkasse Oberlausitz – Niederschlesien a JVB Rumburk. Město Rumburk je spolupořadatelem Loretánské noci 2015. Vstupné je 25 Kč.

Netradiční večerní zpřístupnění barokní kulturní památky Loreta Rumburk nabídne program pro celou rodinu. Dětem i rodičům je určeno tvoření ve výtvarných dílnách. K vidění je výstava sto padesáti fotografií Jana Záliše „Život kostelů Broumovska“, která seznamuje s deseti ojedinělými kostely od Kryštofa Dientzehofera a Kiliána Ignáce Dientzehofera. Kulturní program Loretánské muzejní noci 2015 se odehraje na nádvoří před nasvícenou loretánskou kaplí Panny Marie a v kryté křížové chodbě z poloviny 18. století. Přístupná je restaurovaná rokoková poutní kaple Svatých schodů. Celoročně přístupná kulturní památka Loreta Rumburk nabízí stálé výstavy o historii loretánské kaple a kapucínského kláštera u sv. Vavřince. Fotografie a plány seznámí s loretánským podzemím. Ve vstupní budově je k vidění Expozice církevního umění Šluknovska.

Jediná akce svého druhu v Českém Švýcarsku se v Rumburku pořádá podeváté v rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí 2015. Loretánská noc se v Loretě Rumburk koná od roku 2007.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail