Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

OKÉNKO ZASTUPITELŮ

Co byste jako zastupitel města Rumburk chtěl prosadit?

pimpara

Jiří Pimpara
ODS

Jako zastupitel bych rád pomohl k tomu, aby Rumburk nebyl zařazován mezi sociálně vyloučené lokality v ČR, ale byl naopak vnímán jako příjemné město v pohraničí v krásné přírodě. To se může povést jen aktivním přístupem občanů města a zastupitelů zejména k řešení zdejších problémů, ať už v oblasti zaměstnanosti, bezpečnosti, zdravotní péče, kultury, cestovního ruchu, sportu a volnočasových aktivit. Jen to může přispět k tomu, že zde budou občané města spokojeně žít a návštěvníci města se k nám budou rádi vracet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alois Kittl
Město lidem

Jako zastupitel chci do našeho Rumburka za každou cenu dostat evropské a státní peníze v nejvyšší dosažitelné míře. Využít jedinečné příležitosti, která končí prakticky za šest let, kdy se ruka Páně ukončením dotací z Evropské unie uzavře. To je i důvod mého působení na radnici a nejen můj. V tom jsme našli ve vedení, v Radě a snad i Zastupitelstvu města společnou řeč a touto cestou jsme se už vydali. Podařilo se nám špičkově obsadit vedení odboru investic, máme aktivní investiční komisi složenou z kvalitních odborníků, vytváříme zásobu projektových dokumentací tzv. do šuplíku, velmi pečlivě sledujeme vypisování dotačních titulů. Doufám, že se nám kromě ostatních plánů společně z evropských peněz nakonec podaří zrekonstruovat i samotnou nemocnici. To by byla hezká tečka.

stanek

Václav Staněk
KSČM

Prosazovat je příliš silné slovo. Budu usilovat o to, aby se v zastupitelstvu nepolitikařilo, nepředváděl se jeden před druhým a před veřejností, ale aby se poctivě pracovalo ve prospěch města. Máme na co navazovat a měli bychom skládat účty ze své práce nejen svým voličům, ale všem občanům města. O to se budu snažit.

divis

Karel Diviš
ANO

Chci prosadit finanční podporu subjektům v sociálních službách a poskytovaní dotací na problematiku seniorů ve městě. Stárnutí populace a narůstající početní zastoupení seniorské složky ve městě. Ta potřebuje podpůrné podmínky, ale i prostředí, které se snaží kompenzovat sociální a fyzické změny, které jsou spojeny s procesem stárnutí. Snahy zastupitelů a organizací působících ve městě by se tak měly pokusit vyjít vstříc požadavkům početně narůstající skupině seniorů a současně být jejich hlavní prioritou v dalším rozhodování.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail