Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hustej Wimpy v Rumburku pokřtil své osmé profilové CD

wimpy

Vystoupení a křest se uskutečnily v sobotu 25. 4. Ústecký zpěvák navštívil Rumburk již po několikáté. Jeho tvorbu, která spadá do žánru pornfolk, především charakterizují sprosté texty. Nové, v pořadí osmé CD nese název „I′m Just-in Biber.“

„Zaslechl jsem tento fórek v jednom stand up zábavném vystoupení, ve kterém překládali jména amerických celebrit do češtiny. Přišlo by mi škoda, kdyby vtip zapadl v zapomnění. Pro porno folkovou desku je to super název,“ vysvětlil umělec.

Po celý večer panovala příjemná atmosféra. Při vystoupení zazněly hity z nového alba, které skýtá deset songů a jeden cover hit. Většina z nich vznikla na oslavu ženské krásy a ženských partií, potažmo říci všech žen na světě. Návštěvníci si poslechli i oblíbené starší hity, při kterých se ke zpěvákovi přidali a zazpívali si s ním.

„Líbí se mi jeho texty a skvělá hudba. Vždy se při poslechu písní nasměji. Nejvíce se mi z jeho tvorby líbí Chelsea. Přišel jsem sem, abych mu popřál hodně úspěchů v jeho dobře našlápnuté kariéře, a doufám, že se jednoho dne dočkám stejně úžasné a chytlavé písničky, jako je již zmiňovaná Chelsea,“ uvedl host, s jehož názorem se ztotožňuje většina fanoušků.

Jindřich Černý, alias Hustej Wimpy, odstartoval hudební kariéru téměř před dvaceti lety. Odehrál více než sto koncertů a přesto prostonárodního zpěváka zná pod pseudonymem pouhá hrstka lidí. Jestliže se řekne Chelsea (dosud autorův nejznámější song), lidé si ho s úsměvem na tváři vybaví.

„Jednou mi při koncertu řekli, že kdybych nesložil Chelsea, nepozvali by mě,“ vzpomíná Hustej Wimpy.

V nejbližší době by si písničkář chtěl splnit velký sen. Přál by si vybrat ze všech dosud vydaných alb osm písniček a natočit rockové album. Na projektu pracuje již dva roky.

„Kapelu bych už měl, ale ještě jsem je nepřesvědčil ke spolupráci. Je to složitější, než by se mohlo zdát. Přitom jiné kapely okresního formátu některé moje písně převzaly a hrají je na zábavách. Potřeboval bych uskutečnit plán do příštího roku. V tu dobu oslavím dvacet let na hudební scéně od vydání prvního alba v roce 1996,“ dodává.

V závěru vydařeného večera se konala tombola. Sám zpěvák vylosoval tři čísla a výherci si domů odnesli spolu s nadšením i zajímavé ceny.

Hana Bučková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail