Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

NA SLOVÍČKO S MANAŽERKOU ŠLUKNOVSKÉHO ZÁMKU ANDREOU PŘIDALOVOU

V souvislosti s blížícím se termínem šluknovských Zámeckých slavností jsem se zajímal o to, jakým způsobem a jak dlouho se akce takovéhoto rozsahu připravuje. Šluknovské slavnosti se konají vždy poslední víkend v měsíci červnu s účastí tisíců velkých i malých lidiček z blízkého i vzdáleného okolí. A kdo je jedním z nejpovolanějších, který o tomto tématu ví vlastně téměř vše? Je jím manažerka zámku paní Andrea Přidalová. Proto jsem si dovolil položit právě jí několik otázek.

Paní Přidalová, mohla byste mi prozradit, kdy je třeba začít s přípravami takto rozsáhlé akce, s jakým časovým předstihem?
Zámecké slavnosti jsou tou největší akcí za celý rok, kterou město Šluknov připravuje. Letos máme dokonce výročí a naše slavnosti oslaví desáté narozeniny. Z toho důvodu je nutná dlouhodobá příprava. Po skončení předešlého ročníku si vždy pár týdnů odpočineme a vstřebáváme zážitky, při tom se postupně rodí nové a nové nápady, a tak můžu říci, že Zámecké slavnosti se připravují od chvíle, kdy skončí ty předešlé, tedy celý rok.

Druhá otázka souvisí s tou předchozí. Jak velký je Váš realizační tým?
Zámecké slavnosti a jejich plynulý chod je velkou zásluhou právě organizátorů a týmu, který se na nich podílí. Obrovskou zásluhu na Zámeckých slavnostech mají také pořádající agentury a slavnosti jsou tak naší společnou akcí. Organizátory poznáte podle kostýmů nebo zámeckých triček. Když se rozhlédnete, tak zjistíte, že jsme všude. Realizační tým zajišťuje chod celého programu, pokladen, Šluknovského zámku i bezpečnosti. Celkem je nás kolem padesáti.

Poslední otázka. Na co se v letošním roce můžeme těšit?
Letošní slavnosti jsou na téma „Retro“. Těšit se tedy můžete na bohatý program, který bude v duchu sedmdesátých až devadesátých let.
V pátek budou slavnosti zahájeny alegorickým průvodem. Večer pak rozproudí kapely We and Angels, Semeno a Děda Mládek Illegal Band.
Sobota bude ve znamení smíchu. Pobaví nás agentura Řádu černých rytířů, Trn v oku a Familia Vlček. Největšími taháky budou určitě Eva Pilarová, Michal Hrůza s kapelou Hrůzy a na závěr to rozjedou Mig 21. Ani letos nebude chybět světelná show a ohňostroj.
Hlavní myšlenkou slavností však není jen zábava, je to každoroční setkávání. Jsem velice ráda, že slavnosti jsou tím okamžikem, kdy se Šluknovští a i lidé z okolí sejdou u dobrého jídla, pití a zábavy a popovídají si mezi sebou. Největší odměnou je pro nás úsměv na tváři, takže věříme, že letošní slavnosti budou ve znamení zábavy a pohody.

Jiří Mikisch

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail