Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté vybojovali v České Lípě třetí místo v soutěži družstev

judo

V sobotu 18. 4. se konal Pohár starosty v České Lípě. Sjelo se jednadvacet oddílů a mezi ty početnější určitě patřila i výprava z Rumburku. Čítala třicet jedna závodníků, kteří si domů přivezli pohár za třetí místo v soutěži družstev.

K zisku poháru vedla cesta přes vybojování šesti zlatých (Urbánková, Slavík, Sučová, Tejnarová, Gežo, Marhanová), čtyř stříbrných (Sýkorová, Osif, Hrubeš, Kvízová) a sedmi bronzových medailí (Tomša, Knajfl, Burda, Borecký, Petráková, Brouček, Zajícová). Většina závodů, kterých se rumburští judisté účastní, je daleko. Česká Lípa je od Rumburku kousek, a proto s dětmi vyrazili i jejich rodiče. Mohli jim fandit a podívat se, jak se jejich bojovníci zlepšili.

Následující víkend proběhly dva po sobě jdoucí turnaje v Chomutově na celorepublikové úrovni. V sobotu se jednalo o Český pohár družstev starších žáků a žákyň. Za družstvo Ústeckého kraje startovala i naše Eliška Bradáčová. Nějaké body vybojovala, bohužel však družstvo na medaili nedosáhlo.

V neděli následovalo Mistrovství České republiky juniorů, kde poměřil své síly Vítek Suchopár. Po oba dny byla v řadách rozhodčích našeho kraje i rumburská trenérka a rozhodčí Pavlína Koutecká. Účast všech jasně ukazuje, že se s Rumburáky počítá.

Jen pro informaci, v dubnu se oddíl juda změnil z občanského sdružení na spolek zapsaný.

JV Judo Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail