Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Slunečné počasí bylo jako stvořené pro pořádání Dne Země

den zeme

V pátek 24. 4. proběhly na Lužickém náměstí již tradiční Městské oslavy Dne Země, pořádané Domem dětí a mládeže ve spolupráci s Městem Rumburk a firmou Pro Eko Varnsdorf.

Letošní motiv zněl „Slunce, náš přítel i nepřítel“. V dopoledním programu, zaměřeném především na mateřské školy, se odehrála nejprve na pódiu pohádka „O princezně Lesněnce“, poté pořadatelé s dětmi ze školek vytvořili veliké slunce. Dům dětí a mládeže totiž vyhlásil tento den jako žlutý, takže každý, kdo měl na sobě cokoliv žlutého, dostal malé sluníčko na památku a mohl se také podílet na vytvoření onoho velikého sluníčka.

Odpoledne byly pro školní družiny připravené sportovní ekosoutěže. V celodenním zábavném hudebním programu vystoupil jazzový orchestr ZUŠ z Rumburku a Varnsdorfu, odpoledne se o hudební doprovod postaral Jan Macháček ze Srbské Kamenice. Svoje hezké vystoupení tu uplatnily i členky ZÚ romských tanců, který v DDM vede slečna Markéta Gežová. Program doplňovaly i stánky se zajímavými řemeslnými výrobky a ukázkami jejich výroby. Za pozornost jistě stála i ukázka činnosti solárního panelu, který zapůjčila Vyšší odborná škola a Střední škola z Varnsdorfu. Samozřejmostí byl i stánek žáků SLŠ a SOŠS ze Šluknova. Kromě poděkování všem, kdo se na přípravě a průběhu akce podíleli, bychom chtěli poděkovat především řediteli Domu kultury Střelnice, který svou pohotovostí pomohl vyřešit problémy s aparaturou. Děkujeme také všem, kteří se přišli na Lužické náměstí podívat. Věříme, že si krásný slunný den užili stejně, jako sami pořadatelé.

ddm

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail