Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž o Zlaté kladívko zná své vítěze

kladivko

Již mnoho let se žáci speciálních základních škol v naší oblasti setkávají, aby se utkali a porovnali svou šikovnost a zručnost při zhotovování různých výrobků. Tak tomu bylo i na naší Speciální základní škole a Praktické škole v Rumburku ve čtvrtek 9. 4. Setkali jsme se se starými známými a prověřili své schopnosti. A odkud byli soutěžící? Ze speciálních základních škol z České Kamenice, Děčína, Jiříkova, Šluknova, Varnsdorfu a Rumburka. Všichni kluci makali a vytvořili velmi zdařilé výrobky. Například dřevěnou želvu, kovový klíč a svěrku. A jak to dopadlo? Na třetím místě se celkově umístili žáci ze šluknovské školy, na druhém z Děčína a na prvním místě žáci z Rumburku.

Za sedmý ročník se na prvním místě umístil Josef Vašíček (Děčín), na druhém skončil Petr Ferenc (Rumburk) a na třetím místě Jaroslav Gorol (Šluknov). Za osmý ročník se se na prvním místě umístil Tomáš Kolář (Rumburk), na druhém Miloslav Jedlička (Šluknov) a na třetím místě Robert Danko (Varns-dorf). A za devátý ročník se na prvním místě umístil Vojtěch Miko (Rumburk), na druhém Lukáš Janačík (Děčín) a na třetím místě Bedřich Fryč (Šluknov).

Vítězům blahopřejeme a ostatním vzkazujeme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Ne každý umí takové práce udělat. Takže, nabruste pilky, dláta a za rok opět na Zlatém kladívku v Rumburku.

Karel Nedvídek

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail