Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Burza absolventů školy pomůže v budoucnu studentům při hledání zaměstnání

Jakou perspektivu a jaké pracovní podmínky mi může firma nabídnout? To byly otázky, na které odpovídali zástupci firem z regionu budoucím absolventům strojírenských a elektrotechnických oborů naší školy.

V současné době se v českém průmyslu nedostává kvalifikovaných pracovníků v technických oborech. Práce v technicky zaměřených firmách dnes patří mezi nejperspektivnější obory v České republice. Mnoho těchto firem vyrábí kvalitní výrobky, o které je zájem po celém světě.

Abychom našim budoucím absolventům zprostředkovali kontakt s managementem výrobních firem, proběhla v letošním roce poprvé „Burza absolventů školy“. V rámci této burzy se představily technické firmy z děčínského okresu, jež potřebují kvalifikované pracovníky, které jim může VOŠ a SŠ Varnsdorf poskytnout.

Akce se zúčastnili žáci oborů strojírenství, elektrotechnika, informační technologie, mechanik seřizovač, obráběč kovů a zámečník, kteří si mohli domluvit i individuální exkurze nebo jednání s firmou o možnosti budoucího uplatnění. Není výjimkou, že řada našich žáků si takto vyhlédne svého případného zaměstnavatele, ke kterému také po absolvování školy nastoupí.

Jednou z velkých výhod naší školy je to, že úzce spolupracuje s řadou firem v našem regionu. Žáci chodí do těchto firem na praxi, což jim umožňuje, aby poznali reálný život a zároveň se co nejlépe připravili na své budoucí povolání. Cílem celé akce bylo propojení školního a firemního prostředí všech firem v regionu, jež mají zájem o nové perspektivní zaměstnance, a dále absolventům školy nabídnout přehled firem, které je mohou v budoucnu zaměstnat. VOŠ a SŠ Varnsdorf tak naplňuje své společenské poslání, jímž je zajištění výuky a vzdělávání v technických a elektrotechnických oborech pro celý region.

 

Petr Jakubec
ředitel školy

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail