Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Loreta Rumburk má o letní turistické sezóně opět co nabídnout

Hlavní turistická sezóna přináší v barokní památce Loreta Rumburk novinky pro děti i dospělé. Vedle představení pašijového betlému to jsou červnové komentované prohlídky města pro návštěvníky Rumburku. Po celé letní prázdniny se budou nabízet speciální prohlídky pro děti od pěti let. Seznámení s běžně nepřístupnými prostory klášterního kostela a vstupní budovy umožní začátkem léta dvě Prohlídky technického zázemí. Loretánská kaple s ambitem v Rumburku je sakrální kulturní památka. Nachází se v Českém Švýcarsku. Celoročně je otevřená pro kulturní a vzdělávací aktivity. V loňském roce navštívilo Loretu Rumburk rekordních 13.100 turistů a poutníků. Dosavadní průběh návštěvnické sezóny naznačuje, že letos bude zájem návštěvníků ještě vyšší. Němečtí turisté hojně využívají Dráhy národního parku. Loreta Rumburk je přístupná od úterý do soboty – od dubna do října od 10.00 do 17.00 hod., od listopadu do března od 9.00 do 16.00 hod. Spravuje ji Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk.

Prohlídky Rumburkem s průvodcem proběhnou ve čtvrtek 4. 6., 11. 6., 18. 6. a 25. 6. od 17.00 hod. Při hodinovém putování si zájemci prohlédnou architektonické zajímavosti města. O letních prázdninách, od 27. 6. do 29. 8., jsou na programu Hravé prohlídky Lorety pro děti. Netradiční seznámení s loretánským příběhem je určeno dětem od pěti do jedenácti let. Pouze dvakrát, v sobotu 27. 6. a 4. 7. od 10.00 hod., se zájemcům otevřou běžně nepřístupné prostory. Prohlídky technického zázemí Lorety Rumburk zájemce provedou od střechy vstupní budovy po kryptu kostela sv. Vavřince. Letní měsíce patří česko-německé výstavě Pověsti a příběhy poutních míst Šluknovska. Ta prostřednictvím komiksů seznámí s původními německými pověstmi o vzniku poutních kaplí a křížových cest.

Loreta Rumburk je místem, kde smysluplně prožije svůj čas rodina s dětmi, věřící poutník, turista i student. Otevřená je zájemcům o historii, architekturu a církevní dějiny z Rumburku, České republiky a zahraničí. Nabízí klidný prostor pro rozjímání a srozumitelné a nenásilné vyprávění příběhů z Bible. Postupně restaurovaný barokní areál s kvalitní architektonickou a uměleckou výzdobou slouží jako muzeum architektury pod širým nebem, v němž se poskytují informace, odehrávají netradiční prohlídky, konají výstavy a přednášky, pořádají koncerty duchovní hudby a udržuje betlemářská tradice.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail