Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Skutečně zdravá škola v Církevní mateřské školce Klíček

MŠ Klíček byla vybrána do celorepublikového pilotního projektu Skutečně zdravých škol (SZŠ), který probíhá od března do června 2015. Díky možnosti zapojení školka může využít balíček seminářů a přednášek, metodické materiály a podporu ze strany SZŠ.

Po skončení pilotního projektu školka plánuje zapojení do programu SZŠ a pokračování v naplňování dlouhodobých plánů a vizí.

Školka z nabídky pilotního projektu využije tři semináře. První seminář na téma Jak využít školní zahradu pro vzdělávání o jídle s Danou Václavíkovou, designérkou školních zahrad. Druhý seminář s názvem Připravujeme zdravé svačinky spolu s dětmi – seminář pro rodiče a děti s Kateřinou Halamovou. Třetí seminář bude otevřen veřejnosti, a to 17. 6. od 19.00 hod. Na Kopečku. Půjde o vzdělávací seminář pro pedagogy, rodiče, pracovníky školní jídelny a širokou veřejnost. Seminář se bude zabývat zdravou výživou dětí – jak strava ovlivňuje zdraví, chování a učení dětí, co to je zdravá výživa – snadná pravidla pro každého, jak děti učit zdravě jíst, vysvětlení doporučení SZŠ se specialistkou na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimákovou.

Cílem projektu SZŠ je vytvořit a zajistit udržitelnost široké sítě „Skutečně zdravých škol“, na kterých se vedení školy, učitelé, žáci, rodiče, pracovníci školních kuchyní, dodavatelé potravin, zemědělci a zástupci místní komunity společně zasazují o to, aby byla dětem poskytována chutná a zdraví prospěšná jídla a vytvářeny základy příjemné, zdravé kultury stravování. Školy pomáhají dětem získat představu o tom, odkud potraviny pochází, jak se pěstují a vyrábí a porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí informace, umožňující jim v dospělosti volit taková rozhodnutí, která jim zajistí výběr zdraví prospěšných potravin a schopnost sami si připravit chutný a zdravý pokrm. Více informací najdete na webových stránkách www.skutecnezdravaskola.cz.

Barbora Součková
regionální koordinátorka

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail