Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

SLOVO STAROSTY

JAROSLAVA SYKÁČKA

Sykáček

Vážení občané, v měsíci dubnu jsme si mohli v jednom plátku přečíst o tom, kam že to naše nemocnice (myšleno rumburská) směřuje. Lidé prý začínají reptat, protože ani po sto dnech odstranění bývalého ředitele Švába se nic nezlepšilo. Nemocnice prý může přijít o akreditaci a na rozdíl od dob minulých, kdy se vybudovalo nové CT, rentgen apod., nemá nyní peníze ani na provoz. Ano, za ředitelování pana Švába se některé zmíněné investice opravdu zrealizovaly. Ano, v současné době se skutečně nemocnice potýká s nedostatkem peněz i na vlastní provoz. Autor článku už ale jaksi nezmínil, že:

1. sto dní od tzv. hájení nového vedení uplynulo nikoliv v dubnu, nýbrž tak nastane až 21. 6. tohoto roku;

2. o akreditaci musí nové vedení skutečně bojovat, protože bývalý ředitel Šváb cca dva dny před jeho „odejitím“ podal na Krajský úřad Ústeckého kraje „hlášení“ o špatném personálním stavu v nemocnici (Kdo to asi způsobil?);

3. finanční situace naší nemocnice je skutečně špatná a za poslední rok se ještě značně zhoršila, avšak bez zavinění nového vedení.

Nové vedení nemocnice však během svého velice krátkého působení již připravilo jasnou a srozumitelnou „Zprávu o stavu společnosti Lužické nemocnice a polikliniky, a.s.“, se kterou seznámí v pondělí 8. 6. městské zastupitele na pracovním (neveřejném) zasedání Zastupitelstva města a ve středu 10. 6. pak též občany na setkání s představiteli města.

Stane se tak snad poprvé v historii nemocnice, kdy se občané budou moci bez překážek dozvědět pravdu o rumburské nemocnici.

Nic na tom nezmění ani rádoby objektivní informace plátku, v němž jistě náhodou reklamuje např. Zelená lékárna (umístěná v nákladně rekonstruovaných prostorách naší polikliniky, samozřejmě za peníze města), vlastněná kamarádem pana Švába.

Vedení města Rumburk však i nadále jasně deklaruje svůj záměr zachovat provoz Lužické nemocnice a polikliniky, a.s. i v budoucnu a tím zajistit lékařskou péči občanům svým i občanům Šluknovského výběžku.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail