Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studenti se z naučných přednášek dozvěděli více o financích

Během tohoto školního roku byly na rumburské polygrafické škole realizovány tři přednášky na téma „Finanční gramotnost“ pro žáky třetích a čtvrtých ročníků.

Paní B. Slaná z rumburské protidluhové poradny, lektorka těchto přednášek, nastínila studentům možnosti, jak prožít život ve větší finanční pohodě než generace jejich rodičů, a nabídla jim cesty, kudy se mohou začít ubírat při zvyšování své finanční gramotnosti.

V první hodině se žáci dozvěděli o nebezpečí zadlužování, byly jim poskytnuty základní informace o nelehkém životě lidí, kteří v zadlužení žijí, informace o exekucích, exekutorech a insolvenčním řízení.

V další hodině získali žáci povědomí o dobrých a špatných dluzích, poznali, co jsou aktiva a pasiva, učili se vytvořit svůj vlastní rozpočet.

Přednášku doplnila putovní výstava instalovaná na chodbě školy.

Žáci se také následně zapojili do soutěže o nejzajímavější pohlednici s tematikou dluhů. Tato soutěž, podobně jako přednášky, proběhla i v dalších středních školách. Studentky polygrafické školy (M. Pekárková a N. Opltová) byly nejúspěšnější a obsadily první a druhé místo. Získaly tím poukazy na nákup v PC obchodě v hodnotě 1.500 a 1.000 Kč.

Jako bonus obdržela škola hru R. Kiyosakiho „Cashflow“, která hravou formou pomáhá zvyšovat finanční IQ. Hra žáky zaujala, hrají ji ve skupinkách ve svém volném čase, půjčují si ji i domů, aby ji naučili i své přátele doma.

Vše uskutečněné mělo u žáků velmi pozitivní ohlas a bylo pro ně velkým přínosem do reálného života.

Lenka Obergruberová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail