Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tanečními hodinami by měl jednou za život projít každý z nás

tanecni

Od 18. 2. se deváté ročníky ZŠ Tyršova zúčastnily kurzu předtaneční výchovy pod vedením manželů Širokých. Devět lekcí probíhalo vždy ve středu od 17.30 do 19.30 hodin v aule školy. Chlapci i dívky brali taneční velice zodpovědně a snažili se co nejvíce naučit. Dne 25. 3. se pak konala „prodloužená“ spojená s rautem, který si žáci sami připravili.

Čas neuvěřitelně rychle uběhl a už tu byl závěrečný věneček v Domě kultury Střelnice za účasti rodičů, učitelů a vystupujících hostů. Akce se žákům líbila a základy taneční výchovy jistě využijí i v budoucnu.

A jak na taneční vzpomíná jeden z účastníků?

Nejdříve se mi tam vůbec nechtělo. Prostě, když jsem viděl na sobě to kvádro a boty, připadal jsem si jako blbec. Ale už ty první lekce mě pak začaly pomaloučku bavit. Obě devítky se mezi sebou bavily úplně v pohodě a žádná rivalita tu nebyla. A zhruba od čtvrté lekce jsem tam chodil docela rád. Bylo to něco jiného než výuka ve škole. Dokonce jsem zjistil, že mi to v obleku sluší. Také spolužačky se vždy ve středu proměnily v nádherné mladé slečny.

A pak to přišlo, věneček neboli závěrečná lekce. Nejdříve jsem byl nervózní, protože jsem se svojí skvělou partnerkou Zdeňkou nastupoval jako první při promenádě. Ale když jsem vyšel do zaplněného sálu, jako zázrakem nervozita ze mě spadla a já měl najednou dobrý pocit, že vše dobře dopadne. Slavnostní zahájení proběhlo na výbornou a pak už následovaly jednotlivé tance, soutěže a vystoupení dětí ze školky. Bylo to prostě super. Všichni jsme se výborně bavili a já si uvědomil, že se brzy budeme loučit. Spolužáci, budete mi moc chybět.

David Mareš, 9. B
Eva Malířová, třídní učitelka

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail