Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Obnova Lorety Rumburk se představuje v Praze na výstavě „Má vlast cestami proměn“

schody

Obnova kaple Svatých schodů v areálu Lorety Rumburk se prezentuje na výstavě „Má vlast cestami proměn 2015“. Slavnostní zahájení sedmého ročníku národní putovní výstavy proběhlo v sobotu 9. 5. v Praze na Vyšehradě. Devadesát devět zvelebených objektů z celé republiky se zde představuje na třiatřiceti výstavních panelech do 15. 6.

Poté se výstava rozdělí do kolekcí a celý následující rok bude putovat po České republice. Obyvatelé Česka se nyní mohou zapojit do internetového hlasování o Nejkrásnější proměnu roku 2015. Hlasovat je možné bezplatně až do 1. 5. 2016 na www.cestamipromen.cz/hlasovani. Výstavu „Má vlast cestami proměn 2015“ pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění, z.s. Výstava doputuje i na sever Čech. Proměny severočeských objektů se představí od 1. 11. do 28. 11. 2015 v ambitu Lorety Rumburk.

Bohatě zdobená kaple Svatých schodů v Rumburku je nejmladší svého druhu v českých zemích. Její výstavbu v ambitu rumburské Lorety v osmnáctém století hradil císařský generál Josef Václav kníže z Liechtensteinu a rumburští farníci. Kapli spravovali řeholníci z kapucínského kláštera. Rokoková kaple Svatých schodů v Rumburku se dočkala obnovy v letech 2007 – 2012 a její záchrana přišla na 4 240 000 Kč. Kaple Svatých schodů od té doby opět slouží ke svému účelu. Je jí možné navštívit při celoročních prohlídkách Lorety Rumburk i soukromých pobožnostech Svatých schodů.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail