Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté zabodovali v Mostě i Praze

judo

I v sobotu 16. 5. se sešly hned dvoje závody, kterých se chtěli rumburští judisté zúčastnit. A tak se opět musel oddíl rozdělit na dvě skupiny. První vyrazila do Mostu a druhá do Prahy.

Na Velkou cenu Mostu zavítalo jednadvacet oddílů. Turnaj byl určen pro mláďata, kterých dorazilo z Rumburku čtrnáct a ve velké konkurenci vybojovala krásné druhé místo. Trenéry byl vyhodnocen jako nejlepší z našich Š. Zajíc, který získal zlatou medaili. Druhou zlatou si přivezl M. Knajfl, stříbrnou A. Adamčík, R. Borecký, S. Urbánková, Z. Marcín, M. Hönes a bronzovou K. Brouček, M. Warlop, D. Tomša a K. Sýkorová. Bodově přispěli i tzv. „bramboroví“ – M. Osif, S. Urbanová a poprvé startující K. Hottmar.

Pražský pohár pořádaný judistickým oddílem USK Praha na Folimance byl již tradičně s mezinárodní účastí. Konkurence tím výrazně stoupla, a tak každý vybojovaný zápas byl velmi cenný. Síly měřili mladší a starší žáci a žákyně. Tři soupeře na plný počet bodů porazila a svůj nejlepší výkon letošního roku podala E. Bradáčová a přivezla si bronzovou medaili. Stejně tak i D. Gežo, T. Marhanová, N. Kvízová a A. Fišerová. Stříbrnou medailí se ozdobila D. Petráková. I ostatní bez zisku medaile podali pěkné výkony.

Cestou domů se celá výprava, tj. děti, trenéři i rodiče, ještě zdržela ve sportbaru, kde nadšeně fandila našemu hokejovému týmu v boji o bronzovou medaili na MS.

JV Judo Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail