Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stezka odvahy – chůze je tím nejlepším možným způsobem, jak něco udělat pro naše zdraví

Na Stezku odvahy, tradiční osmikilometrový pochod krásnou přírodou Národního parku České Švýcarsko a Labské pískovce, pozvali rumburští turisté rodiče a jejich děti, a to již na šestatřicátý ročník.

Akce se konala v sobotu 9. 5., začínala letos nově u informačního střediska Ametyst v Brtníkách a cíl byl v osadě Kopec, kde má Klub českých turistů Rumburk svou základnu.

V tomto roce čekala na účastníky novinka – kratší trasa (4,5 km), vhodná pro kočárky, která se setkala s velmi kladným přijetím, proto s ní bude určitě počítáno i v budoucnu.

A co všechno bylo připraveno pro malé i velké pochodníky v cíli, po projití všech kontrol a získání razítek? Pro děti krásná ručně vyráběná medaile a sladkosti, také spousta soutěží o drobné ceny (vázání šátků, prolézání pytlem, hod kroužky, shazování plechovek), pro všechny diplom, ohýnek s možností opéct si špekáček a tombola plná zajímavých cen. Občerstvení si bylo možno koupit ve stánku kyjovské restaurace Na Fakultě nebo ve stánku pana Koury (cukrová vata apod.). Děti bavila i střelba z airsoftových zbraní a kupodivu velmi frekventovanou atrakcí byla obyčejná prudší stráň, ze které všechny malé děti válely s obrovským nadšením sudy. A nebály se ani rudé čertice, která se je neúnavně pokoušela tak trochu pozlobit.

Slunečný den dokreslovala hudba skupiny Ruksak, a tak všech 704 účastníků (přesně 367 dospělých a 337 dětí) si den plný zábavy v krásné přírodě opravdu užilo.

Do organizace Stezky odvahy se zapojilo čtyřicet pět pořadatelů z řad KČT Rumburk, aby vše fungovalo bez problémů, pomohly i České dráhy – posílením spojů. Akce by se také nemohla uskutečnit bez pomoci mnoha sponzorů – jednotlivců i firem, za finanční spoluúčasti města Rumburk a za finanční podpory okolních obcí a měst (Vilémov, Staré Křečany, Mikulášovice).

Lenka Obergruberová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail