Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Žáci rumburské polygrafky se zapojili do boje proti rakovině

Ve středu 13. 5. (a také ve čtvrtek 14. 5.) se konala celonárodní veřejná sbírka Český den proti rakovině, kterou pořádala jedna z prvních neziskových organizací v České republice – Liga proti rakovině.

Tato organizace v boji proti rakovině působí už pětadvacet let, proto letos žluté kytičky měsíčníku lékařského, které jsou symbolem sbírky, měly stříbrnou stužku. Za dobu svého působení rozdělila Liga proti rakovině více než 255 milionů korun. Ty věnovala na nádorovou prevenci, na programy zlepšující kvalitu života onkologických pacientů a na podporu výzkumu.

Zajímavosti ke sbírce: více než 13 tisíc dobrovolníků ve žlutých tričkách, 900 tisíc kytiček se stříbrnou stužkou a letáčků, 6700 pokladních vaků, 1100 míst v České republice, více než 900 spolupracujících subjektů (středních a základních škol, skautských oddílů, obcí).

Jednou z těchto spolupracujících škol byla i rumburská Střední škola mediální grafiky a polygrafie. Studentům školy se povedlo vybrat za jediný sbírkový den (14. 5.) přes 6500 Kč.

Děkujeme všem, kteří si žlutou kytičku zakoupili.

Lenka Obergruberová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail