Nečekaná výhra udělala radost mladé umělkyni

Tištěné noviny 11/2015 | 13. 7. 2015 | Nezařazené

vaneska

Úterý 19. 5. bylo pro Vanesku Čonkovou velkým dnem. Zvítězila ve výtvarné soutěži „Strašák stres“.

Tato výtvarná soutěž byla hodnocena odbornou komisí, složenou ze zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Státního úřadu inspekce práce, Českomoravské konfederace odborových svazů, organizátora a partnera soutěže. Slavnostní předání proběhlo v Brně, při příležitosti mezinárodního veletrhu Interprotec 2015, během semináře „Řízení stresu a praxe v malých a středních podnicích“.

Cesta byla dlouhá, ale vyplatila se. Vaneska byla za své první místo odměněna tabletem a krásnou malířskou sadou. Dále byli odměněni i pedagogové Renáta Mládková a Aleš Hofman, kteří byli „mladé umělkyni“ nápomocni při tvorbě vítězné práce a do soutěže ji přihlásili. Do Dětského domova Lipová u Šluknova si tak odvezli dataprojektor a upomínkové předměty, které se týkaly tohoto semináře.

Při této příležitosti jsme se seznámili s příjemnými lidmi v prostředí areálu výstaviště, kde se zároveň konala výstava oceněných obrázků.

Věříme, že jsme se takové akce nezúčastnili naposledy, neboť šikovných dětí a pedagogů máme v našem dětském domově dost a vždy bude o co soutěžit.

Vaneska, teta a strejda z 5. RS

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2015/07/13/necekana-vyhra-udelala-radost-mlade-umelkyni/