Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dočkáme se konečně pořádku kolem popelnic? Rumburk podniká první kroky proti hříšníkům

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nikoho z nás už jistě nebaví dívat se na to, jak se před popelnicemi a kontejnery povaluje nejrůznější, lidově řečeno, „harampádí“. Místo toho, aby lidé využili sběrného dvora, klidně odloží nábytek, pneumatiky a spotřebiče ke kontejnerům na tříděný odpad. Však on se najde někdo, kdo podobné věci nakonec odveze, říkají si zřejmě tito lidé. Samozřejmě, že musí být zajištěn odvoz, protože jinak by se nám ve městě tvořily lokální skládky, ale takový odvoz bohužel i něco stojí, což si mnozí asi neuvědomují. I přesto, že jsou u kontejnerů umístěny tzv. fotopasti, není situace dobrá a nepořádek máme na očích den co den. Nyní už tomu tak, doufejme, nebude. Vedení města se rozhodlo zaměstnat (ve spolupráci s úřadem práce, který na tohoto zaměstnance poskytne dotaci) pracovníka, který bude fotopasti vyhodnocovat a hříšníky tím pádem čeká postih ve formě peněžité pokuty.

Fotopasti jsou vlastně fotoaparáty s čidlem pohybu. Když jejich senzor pohyb zaznamená, udělají přístroje sérii snímků s vteřinovým odstupem. Mohou se i přemisťovat podle potřeby tam, kde je situace zrovna nejkritičtější. Takových míst je po Rumburku dost, v Horním Jindřichově a Dolních Křečanech se místním obyvatelům také nenaskýtá zrovna příjemný pohled.

Všichni tušíme, že největší nepořádek dělají především místní, v závěsu za nimi jsou Němci, kteří si nechtějí kazit krajinu, tak to raději „hodí“ k nám, v neposlední řadě jsou to lidé z blízkého okolí, kteří tu mají chalupy a sběrna je pro ně cizí slovo.

Člověk, který se nyní bude této problematice věnovat, si na hříšníky posvítí. Pořízené fotografie vyhodnotí a podle obličeje nebo státní poznávací značky auta nepořádníka dohledá.

K situaci se vyjádřil i tiskový mluvčí města Rumburk Dalibor Dvořák.

„Vedení města, které se rozhodlo zaměstnat formou dotačního titulu stran Úřadu práce pracovníka, který bude vyhodnocovat fotopasti, očekává, že dojde k nápravě vzniklé situace, jež byla dlouhodobě neřešena a v neposlední řadě k větší vymahatelnosti sankcí od subjektů, které nectí právo, a pošlapávají tak principy, na nichž má moderní město stát.“

jap

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail