Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po roce je tu opět Tour de Feminin

Své síly a vytrvalost poměří cyklistky z celého světa

feminin

Nasadit přilby, obléknout dresy, nazout vhodnou obuv, doplnit energii, a především pečlivě připravit závodní kola – to jsou věci, které před Tour de Feminin musí absolvovat všechny účastnice. Mezinárodní etapové cyklistické závody žen se budou konat od 9. do 12. 7., a to již po osmadvacáté. Jako každý rok, i letos bude mít závod celkem pět etap.

I. etapa
Okolo Šluknovského výběžku
118,6 km, 9. 7. od 13.00 hod.

II. etapa
Jiříkovská
91,0 km, 10. 7. od 10.35 hod.

III. etapa
Krásná Lípa-Brtníky-Krásná Lípa
časovka 14,6 km, 11. 7. od 10.00 hod.

IV. etapa
Rumburské okruhy
71,6 km, 11. 7. od 16.15 hod.

V. etapa
Z Varnsdorfu do Labských pískovců
98,7 km, 12. 7. od 9.55 hod.

Nad čtvrtou etapou převzalo tradičně záštitu město Rumburk. Starosta města Jaroslav Sykáček proto zve všechny na tuto výjimečnou sportovní událost.

„Nádherná krajina Šluknovského výběžku přímo vybízí k výletům i cykloturistice. Není proto divu, že se cyklistický závod Tour de Feminin setkává s tak velkým ohlasem a pravidelně se k nám sjíždějí závodnice z celého světa. O to víc jsem rád, že se nám již před lety ve spolupráci s ředitelem závodu a úžasným člověkem panem Jiřím Víchem podařilo realizovat etapu nazvanou Rumburské okruhy. Už se těším, až se peleton závodnic opět prožene ulicemi Rumburku. Všem závodnicím přeji úspěšný start, hodně sil v cílové rovince a nám příznivcům sportu a cyklistiky zvlášť skvělý sportovní zážitek.“

jap

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail