Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům dětí a mládeže Rumburk – ohlédnutí za školním rokem 2014/2015

Rok se s rokem sešel a právě teď je ten pravý čas ohlédnout se za děním v Domě dětí a mládeže Rumburk.

V tomto školním roce Dům dětí pravidelně navštěvovalo asi čtyři sta třicet dětí, třicet předškoláků a čtyřicet dospěláků. Každý z nich si mohl vybrat ze zajímavé nabídky kroužků, kterou každoročně připravujeme. A to od sportovních, rukodělných, hudebních, technických, zdravotních. Za zmínku určitě stojí každý z nich, a to především díky skvělým vedoucím, kteří se o děti po celý rok starají. Každý účastník kroužku nejen, že se něco nového naučil, ale zároveň poznal nové kamarády, strávil příjemné chvilky se svými vrstevníky. Kroužky probíhaly po celý rok v klubovnách DDM Rumburk, v tělocvičnách, na hřištích, v bazénu, na rybnících, ve školách. S radostí pozorujeme pokrok všech dětí, které k nám dochází. Mnoho z nich se v průběhu roku zúčastnilo různých soutěží, přehlídek, vystoupení. Například letečtí modeláři pod vedením Josefa Bártíka, sportovní plavání pod vedením Dany Cimrtové, zdravotnický kroužek pod vedením Miroslavy Mackové.

Dům dětí samozřejmě organizuje také akce, na kterých se s námi můžete každoročně setkat. Je to například Rumburská Muchomůrka, Lego model, Veřejná Mikulášská nadílka, Den Země, Čarodějnice, Pojďte s námi do pohádky, z těch menších třeba různé workshopy, dílny, vytváření, Dětská scéna, Děčínský Skřivánek, karnevaly, přespávání a další. Za zmínku stojí jistě i příměstské tábory, které jsou dětmi i rodiči velmi oblíbené, za což mluví maximální obsazenost táborů. Tento rok se děti opět mohou těšit na tábory různého zaměření, např. Hobit či Pevnost Boyard.

Touto cestou děkuje Dům dětí a mládeže všem externím pracovníkům, kteří se dětem ve svém volném čase věnují, a to mnohdy i na úkor své rodiny. „Naši milí exteráci, moc si toho vážíme!“ Děkujeme také všem sponzorům, kteří nám v průběhu roku poskytli materiální nebo finanční podporu.

I přesto, že jsme v polovině června ukončili činnost kroužků, už teď pracujeme na přípravě kroužků nových.

Webové stránky www.ddmrumburk.cz stále aktualizujeme, dozvíte se na nich všechny novinky z Domu dětí a mládeže. Děkujeme všem za podporu v tomto školním roce, přejeme krásné letní prázdniny a po prázdninách se těšíme v novém školním roce opět nashledanou.

DDM Rumburk – Helena,
Stáňa, Dana, Martina, Roman

Tisk Tisk | E-mail E-mail