Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šli jste s námi do pohádky

pohadkovyles

V neděli 24. 5. se uskutečnil pětadvacátý ročník turistického pochodu „Pojďte s námi do pohádky“. Akci pořádalo Sdružení rodičů a přátel DDM a Dům dětí a mládeže Rumburk za podpory Města Rumburk.

Protože počasí pohádkám opravdu přálo, sešlo se na startu více než šest set padesát malých i velkých účastníků, kteří byli na trati, dlouhé asi čtyři a půl kilometru, očekáváni kouzelnými, strašidelnými a prapodivnými bytostmi z pohádkové říše. Děti na každé z osmnácti kontrol za sladkou odměnu plnily snadné i těžší úkoly, přemýšlely nad hádankami, mohly si pod dozorem pana Jiřího a jeho týmu zastřílet z airsoftové pistole, pohladit živého hada, projet se koňským povozem, nebo se utkat v šermířském souboji s pravými rytíři. Do cíle, kde si ještě děti mohly zaskákat na trampolíně a skákacím hradě a jejich rodiče se zatím mohli občerstvit a trochu si odpočinout, dorazili všichni v pořádku a dobré náladě.

Na akci se podílelo téměř šedesát dobrovolníků, kterým patří náš obrovský dík, a rovněž bychom rádi poděkovali všem sponzorům akce. Jejich podrobný seznam a fotografie z akce naleznete na www.ddmrumburk.cz.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se v roce 2016 opět nashledanou.

Dana Steránková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail