Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalgolfový svět míří na Dymník

Mistrovství světa ve fotbalgolfu • 21. – 23. 8. 2015

Bez názvu-1

Fotbalgolf je mladý sport. Míč jako veliké lákadlo pro kluky i holky, nádherná příroda, a především soutěžení, to jsou základní atributy fotbalgolfu. Sport, který k nám přišel ze Skandinávie, který okouzluje severské státy a pochopitelně uchvátil i hráče v naší krásné zemi. A když k tomu přidáme nádherný fotbalgolfový park na Dymníku, rozprostírající se na katastru města Rumburku a obce Staré Křečany, dalo by se říci, krásné „Fotbalgolfové království“.

Fotbalpark Dymník je největším a nejkrásnějším hřištěm pro tuto novou hru na celém světě! A právě proto se ti nejlepší hráči sjedou na konci srpna do Rumburku na kopec Dymník, aby se utkali o pomyslnou korunu krále fotbalgolfového světa. Pro nás pořadatele, Fotbalpark Dymník i naše spokojené partnery a sponzory je pořadatelství mistrovství světa po roce fungování rumburského areálu obrovská pocta.

V současné době je přihlášeno 250 hráčů a hráček z patnácti zemí. Do uzávěrky přihlášek zbývá více jak měsíc a máme už jen 50 volných míst.

15 zemí a 250 hráčů
Česko, Německo, Dánsko, Švédsko,
Rakousko, Velká Británie, Itálie,
Maďarsko, Norsko, Ukrajina, Slovensko,
Francie, Španělsko, Belgie a Brazílie!
To jsou země, ze kterých jsou zatím
přihlášeni fotbalgolfisté na MS.

 

A v jakých kategoriích se bude hrát? Dvojice (muži, ženy, mix) se utkají v pátek 21. srpna, hlavní soutěž se uskuteční v sobotu 22. srpna, kdy se na tři sta hráčů utká o nedělní (23. srpna ) finále, které je určeno pro sto nejlepších mužů a třicet žen.

Přípravy hřiště a organizace jsou v plném proudu. Generálkou byl květnový CZECH OPEN, který proběhl v nádherné atmosféře se spoustou zahraničních hráčů. Mezi muži byl nejlepší Mathäß Tobias z Německa, v ženách se mezi Švédkami a Norkou prosadila domácí hráčka hájící barvy Fotbalparku Dymník Michala Reinová, která skončila třetí. Vítězkou se stala o pouhé dva kopy Pernilla Nordgren ze Švédska. Výborně si vedly domácí Eliška Beníšková s Michalou Reinovou, které zvítězily v kategorii dvojic žen. V mixech se dařilo opět rumburským Janě Bernasové a Zdeňkovi Porubovi, kteří až v rozstřelu přišli o stupínek nejvyšší! Stříbrná medaile je přesto obrovský úspěch a takové krásné poděkování za péči o hřiště. Oba ho totiž denně opatrovávají a znají doslova každý drn…

Pokud si chcete nový krásný sport vyzkoušet i vy, není nic jednoduššího než si pospíšit na Dymník, mít s sebou boty na hraní (nejlépe turfy či sálovky, ne kopačky se špunty), zakoupit si vstupenku v Clubhausu, vyfasovat míč, hrací kartu a jít se bavit. Hra trvá jednu až dvě hodiny, jste v krásné přírodě s nádhernou kulisou vrcholu Dymníku s rozhlednou a se vším potřebným zázemím, jako jsou šatny, sprchy, kavárna či lovecká restaurace s výbornou kuchyní. Tak neváhejte a pojďtě si zahrát fotbalgolf, o prázdninách máme otevřeno každý den od 10.00 do 20.00 hodin (poslední start), lépe řečeno dokud je vidět a jsou hráči na greenu! Par hřiště je 72 kopů, tak přijměte výzvu.

A že máte zájem si zahrát turnaj? I to je možné. 18. července se uskuteční první turnaj ze seriálu Dymník CUP, jehož součástí je poprvé u nás soutěž družstev – taková „ochutnávka“ před nadcházející sezónou, kdy se začne hrát fotbalgolfová liga ČR. Přihlášky a více informací najdete na webových stránkách www.fotbalparkdymnik.cz.

Jak se haraje fotbalgol?

Hraje se na hřišti o rozloze 2,5 – 5 ha podobném tomu golfovému. Hřiště má 18 jamek vzdálených od 60 do 200 m. Jamky zahrnují přírodní, ale i umělé překážky, podobné například minigolfu. Hraje se fotbalovým míčem č.5 a hráči se snaží na co nejméně kopů (dotyků) dostat míč do jamky, která má průměr od 55 do 65 cm. Počty kopů za jednotlivé jamky si hráči zapisují do scorekarty a po absolvování 18. jamky určí vítěze. Pojďte si zahrát!

Jan Rein

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail