Pohár pro vítěze turnaje starých gard patří SG FK Rumburk
V sobotu 27. 6. se na městském stadionu v Rumburku konal vzpomínkový turnaj starých gard, který nese název Pohár M. Hubeného & M. Jirouta. Již podeváté se zde sešli hráči, funkcionáři i příznivci fotbalu, aby uctili památku těch, kteří již bohužel nemohou být nikdy s námi a jejichž jména také turnaj nese. Z loňska obhajoval prvenství tým staré gardy FK Teplice.
Po skončení turnaje se závěrečného vyhlašování a předávání odměn týmům a nejlepším jednotlivcům zúčastnili rodinní příslušníci obou rumburských (a nejen rumburských) legend, na jejichž počest se turnaj hraje. Po oficiální části pak následovalo posezení, jež doprovodil skvělým výběrem hudby pan Houda. Za nevšední zpestření poslední červnové soboty patří velké poděkování organizátorům, jimiž byli členové rumburské staré gardy, jmenovitě pan Vlastimil Farkaš. Již teď se všichni těší na jubilejní desátý ročník turnaje.
Josef Englic
Výsledky devátého ročníku
turnaje starých gard
Zápasy ve skupině
SG St. Křečany – SG Varnsdorf 5:2
Branky: Horák 2, Martínek, Rein J.,
Mašín – Relich J., Beránek
SG FK Rumburk – SG FK Teplice 4:3
Branky: Turiščev R. 2, Grof,
Drahota – Divecký 2, Chlad
Zápas o 3. místo
SG FK Teplice – SG Varnsdorf 6:4
Branky: Divecký 4, Majer, Franc – Relich J.,
Beránek, Kolka, Damnitz
Finále
SG FK Rumburk – SG St. Křečany 2:1
Branky: Kabelka J. Drahota – Jelínek
Konečné pořadí:
1. SG FK Rumburk
2. SG Jiskra Staré Křečany
3. SG FK Teplice
4. SG Varnsdorf
Nejlepší jednotlivci: brankář – František Rotta (SG St. Křečany), hráč – Jaroslav Devátý (SG FK Rumburk), střelec – Radek Divecký (FK Teplice, 6 gólů), nejstarší hráč – Rudolf Novotný (FK Teplice, 68 let).