Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

První ples MŠ v Podhájí – rozloučení se školním rokem a s budoucími školáky

Kolektiv naší mateřské školy uspořádal v pátek 19. 6. pro rodiče a jejich děti netradiční závěrečnou akci – první ples. Tuto akci jsme chtěli nést v duchu slavnostním, proto byl vstup pouze ve společenském oděvu. Rodiče spolu s dětmi vzali tuto akci opravu vážně a svědomitě. Všichni přítomní nás mile překvapili, všem to velice slušelo.

Příprava takovéto akce byla pro celý kolektiv velkou výzvou. Chtěli jsme něco nového, netradičního, ale zároveň kulturního a vkusného. Paní učitelky spolu s dětmi přichystaly výzdobu, která byla vidět všude kolem nás. V přísálí jsme vytvořili výstavu dětských prací. Každé dítě si zde našlo svůj výkres nebo výrobek. Na stolech děti objevily překvapení formou bonbónových kytiček a sádrových zvířátek, které si mohly vymalovat a poté odnést jako malý dáreček domů.

Hlavním cílem této akce bylo potěšit děti a jejich rodiče. Chtěli jsme si s nimi zatančit, zazpívat, užít zábavu a upevnit přátelský vztah mezi školou a širokou veřejností. Velice nás potěšilo, že naše čestné pozvání přijal také starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček.

Vrcholem večera bylo šerpování budoucích prvňáčků. Při nástupu našich malých absolventů nezůstalo téměř žádné oko suché.

Akce pro nás byla novinkou, proto jsme chtěli znát názory rodičů. Sami už dnes víme, čeho se do budoucna vyvarovat, co vylepšit.

Za velkou podporu vděčíme řediteli Domu kultury Střelnice Rumburk Miloslavu Kucerovi. Bez jeho pomoci bychom tak velkou akci nemohli uskutečnit. Pomohl nám jak po stránce technické, tak i organizační. Děkujeme.

Michaela Tejnorová
ředitelka MŠ

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail