Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Máte dluhy? Nečekejte a navštivte dluhovou poradnu v Rumburku

Mnozí z nás, ať už na vlastní kůži nebo ve svém okolí, zažili tu situaci, kdy se splácení dluhů stává problémem. Může za to často nereálný odhad vlastních možností, mimořádná událost – zejména ztráta zaměstnání, dlouhodobá nemoc, rozvod, smrt v rodině.

Povíme si jeden krátký příběh ze života. Paní M. byla vdaná, ale její manželství nebylo moc šťastné, manžel byl o hodně starší, podnikal, neustále byl mimo domov, své manželce se nesvěřoval, o ničem se s ní neradil. Paní M. neměla o finanční situaci rodiny téměř žádné informace. Každý měsíc dostala tři tisícovky na jídlo a do ostatního jí prý nic není. Jednoho dne lehl jejich domek popelem a manžel si pár týdnů na to vzal život. Paní M. zůstala sama se dvěma dětmi, bez peněz, v jednom pokojíku u známých. Při vypořádání dědictví se dozvěděla, že manžel udělal velké množství dluhů a že půlka těch dluhů je jejích, protože vznikly v době manželství. Den ze dne byla tedy navíc ještě zadlužená, a to částkou okolo sedmi set tisíc korun. Paní M. nelenila a hledala si zaměstnání, podařilo se. Z nepříliš vysokého příjmu se snažila splácet, co jen šlo. Jenže všechny dluhy splácet nestačila a ty rostly a rostly. K nám do poradny přišla asi tři roky po smrti manžela, dluhy se vyšplhaly na milion a dvě stě tisíc, plat měla navíc obstavený exekutorem. Její situace vypadala tragicky, ale nakonec se řešení našlo. Paní M. vstoupila do insolventního řízení a bylo jí soudem povoleno oddlužení dle insolventního zákona. Za pomoci rodiny splácí povinné splátky, vychovává své dvě dcery a její situace se celkově stabilizovala. Dnes jen lituje, že nepřišla dříve, mohla si spoustu peněz ušetřit.

Z několikaleté zkušenosti v oblasti dluhového poradenství víme, že většina problémů má své řešení, jen je třeba začít o problému mluvit a snažit se řešení hledat.

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo se potýká s dluhy, nebo s nimi máte problém vy sami, můžete navštívit naši poradnu v Rumburku na třídě 9. května 859, a to v pondělí od 12.30 do 18.00 hod., v úterý od 9.00 do 14.30 hod. a ve středu od 11.00 do 18.00 hod., v této době je poradenství zdarma.

Bohunka Slaná
vedoucí Dluhové poradny
města Rumburk

• tel.: 606 671 827
• e-mail: finarcha1@seznam.cz
• www.finarcha.webnode.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail