Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Přispějte do významného výzkumu české společnosti, za rozhovor odměna

Vybrané domácnosti naší obce budou přizvány k účasti na významném vědeckém výzkumu, který přinese dosud neznámé pohledy na život české společnosti. Výzkum Proměny české společnosti připravili odborníci z Akademie věd ČR a Masarykovy univerzity a bude v něm osloveno deset tisíc náhodně vybraných domácností z celé České republiky. Dotazování realizují vyškolení tazatelé společnosti Median. Vybrané domácnosti v naší obci by měli navštívit v termínu 7. 7. – 31. 7.

Účast v šetření bude spojená s finanční odměnou. Domácnost si za hodinu až dvě vyplňování dotazníků v jednom roce vydělá 500 až 1100 korun (v závislosti na typu domácnosti). Do výzkumu může navíc svými odpověďmi opakovaně přispět v následujících čtyřech letech.

Výzkum je anonymní a pořádají ho renomované vědecké instituce. Poznatky budou sloužit českým i zahraničním vědcům a mohou být základem pro zlepšování sociální politiky. Nové šetření Proměny české společnosti přinese odpovědi na otázky jako např.:

•Co brání českým matkám vrátit se po rodičovské dovolené do zaměstnání a je možné jejich situaci nějak zlepšit?

•Jak dopadají ekonomické krize na životní úroveň domácností, koho zasáhnou nejvíce a na které skupiny obyvatel by se tak měla zaměřit sociální politika?

•Jak rychle se daří čerstvým absolventům najít zaměstnání a s jakými problémy se při tom potýkají?

•Potřebují se Češi stěhovat za prací a jak jim to usnadnit?

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail