Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohár starosty města Rumburku obhájila pražská Sparta

fotbal

Prázdninové úterý 21. 7. hostil rumburský stadion účastníky šestadvacátého ročníku fotbalového turnaje starších žáků (U 15) Pohár starosty města Rumburku, hraného současně jako Memoriál Martina Moravce (17. ročník, od r. 1999 po úmrtí tehdejšího kapitána našeho žákovského družstva).

Turnaje se zúčastnily stejné žákovské celky jako loni a předloni: AC Sparta Praha, FK Ústí nad Labem, FK Baumit Jablonec nad Nisou a Fotbalová akademie Šluknovského výběžku (FAŠV). Znovu tedy chyběl celek pořádajícího FK Rumburk, protože ten hráče této žákovské kategorie nemá.

Prvenství z loňského roku obhajovali mladí sparťané a roli favorita potvrdili i letos. Svá utkání s přehledem vyhráli a opět se radovali ze zisku putovní trofeje (už potřetí v historii turnaje), získali i cenu pro nejlepšího střelce.

Paradoxem je, že ačkoli pořadatelem turnaje byl FK Rumburk, nikdo z vedení klubu se nezúčastnil ani úvodního ani závěrečného ceremoniálu, natožpak aby byl přítomen po celou dobu trvání turnaje, který zajišťovali pouze dva obětavci. Úvodního slova a přivítání účastníků se ujali místostarosta města Rumburk Jiří Pimpara a František Moravec, starosta Starých Křečan. Závěr s vyhlašováním pořadí a předáváním cen obstarali starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček a opět František Moravec.

Josef Englic

Úvodní zápasy

AC Sparta Praha – FAŠV 5:2 (2:1)

FK Ústí n/L – FK Jablonec n/N 0:2 (0:1)

Zápas o 3. – 4. místo

FAŠV – FK Ústí nad Labem 2:3 (2:1)

Finále

AC Sparta Praha – FK Jablonec n/N 5:0 (2:0)

Konečné pořadí

1. AC Sparta Praha

2. FK Baumit Jablonec nad Nisou

3. FK Ústí nad Labem

4. FAŠV

Nejlepší brankář

Karel Gregor (FK Baumit Jablonec n/N)

Nejlepší hráč

Ondřej Kolařík (FK Ústí n/L)

Nejlepší střelec

Adam Hložek (AC Sparta Praha), 4 branky

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail