Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výlety s Mateřským centrem Koťátko

Letošní horké léto výletům moc nepřálo. Počasí lákalo spíše k vodě, přesto se na výlet s Koťátkem vždy několik maminek s dětmi vydalo. První výlet byl ryze turistický – výstup na Jedlovou horu. Cesta byla příkrá, ale výhled z rozhledny za to stál a odměnou nám pak byl také oběd v místní restauraci. Druhý výlet byl cyklistický. Na dopravním hřišti ve Varnsdorfu jsme se sešli s koly, koloběžkami a odrážedly. Děti si mohly společně zajezdit, a přitom se i něco naučit ze základů silničního provozu. A kdo už jezdit nechtěl, šel si zařádit na vedlejší dětské hřiště. Na další výlet jsme se vydali parním vláčkem z Žitavy. Jeli jsme do Jonsdorfu do Motýlího domu. Mimo zimní období je v sousední sportovní hale navíc zábavní park se spoustou atrakcí pro menší děti. Do parku zaplatíte jednorázové vstupné a děti si pak mohou užívat, např. jezdit na elektrických autíčkách. Zatím poslední výlet byl náš oblíbený do Zooparku v Žitavě. Novinkou pro některé byly celkem nedávno zprovozněné nové prolézačky a domečky. V sobotu 29. 8. se ještě můžete těšit na plavbu lodí po Máchově jezeře a následnou prohlídku muzea Čtyřlístku.

Ani po prázdninách výlety s Koťátkem nekončí, máme pro vás připravené víkendové (sobotní) výlety: v září do Dinoparku v Sebnitz a v říjnu do Domu národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau. Všechny výlety samozřejmě plánujeme tak, aby byly dobře přístupné pro maminky s kočárkem.

Od září opět začíná běžný provoz Mateřského centra Koťátko. V pravidelném programu máme pro vás připravené také cvičení pro maminky a jógu pro nejmenší. Více informací získáte na našich webových stránkách www.kotatko.sdb.cz nebo na facebooku Mateřské centrum Koťátko Rumburk.

Těšíme se na známé tváře i na nové maminky.

MC Koťátko

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail