Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalový klub Rumburk hodnotí doposud odehrané zápasy

FK Rumburk – FK Křešice

4:3 (2:2)

Horko těžko jsme dávali dohromady sestavu pro úvodní mistrovské utkání, ale podařilo se. Proto jsme nastupovali s obavou, jak se nám bude dařit. Všichni hráči ale nastoupili odhodláni podat co možná nejlepší výkon. Ze začátku utkání byla hra obou mužstev opatrná a čekalo se na chybu jednoho z nich. Ta přišla ve 21. minutě, kdy si za obranu hostů naběhl novic v domácím týmu Nehonský a s přehledem zakončil. Hned o pět minut později se ve vápně trefil „nůžkami“ hostující útočník. Domácí to nezlomilo a ve 29. minutě se po rozehrání standardní situace trefuje hlavou Hroděj. Bohužel v závěru poločasu jsme zbytečně udělali chybu v obraně a hosté nás potrestali a srovnali stav utkání. Vstup do druhého poločasu se nám povedl. Hned v 50. minutě se po dlouhém nákopu prosadil střídající Šott, který běžel sám na brankaře. Jenže hosté se stále nevzdávali, bojovali o co nejlepší výsledek a v 78. minutě se jim podařilo opět vyrovnat po naší zbytečné chybě a nedůslednosti v bránění. Přesto jsme nehodili „flintu do žita“ a v 86. minutě, po zahrávání rohu, vyskočil nejvýše Michalina a krásným gólem hlavou strhl vítězství na naši stranu. Nyní hosté vrhli všechny síly do útoku a snažili se alespoň o vyrovnání. Dokázali si vypracovat ještě jednu vyloženou brankovou příležitost, ale štěstí stálo při nás – jejich střela šla vedle naší branky. Po této šanci jsme se již zaměřili na urputné bránění a s velkým úsilím jsme dokázali výsledek udržet.

Za zmínku stojí ještě projekt Revoluce fotbalu, který se měl rozjet s prvním mistrovským utkáním. Celý systém samozřejmě spadl, jelikož byl přetížen, a tak byli domácí, hosté i rozhodčí opodstatněně před zápasem rozladěni. Zápis o utkání se musel udělat ručně a utkání nemohlo být zahájeno včas.

TJ Sokol Pokratice – FK Rumburk

2:0 (2:0)

Opět jsme zajížděli k utkání s minimem hráčů, jelikož se na poslední chvíli z pracovních důvodů omluvil Mendel a Zima je nezvěstný (nekomunikuje).

Výsledek utkání se odvíjel od našeho špatného vstupu do utkání, když jsme hned v 10. minutě inkasovali po sérii našich chyb v obraně. Od dvacáté minuty jsme se domácím začínali vyrovnávat, ale opět jsme paradoxně ve 28. minutě zbytečně inkasovali, když jsme se v obraně chybně zajišťovali. Přesto nás tato branka nepoložila a snažili jsme se vstřelit kontaktní gól. To se nám ale do poločasu nepovedlo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou co nejdříve vstřelit branku a utkání ještě zdramatizovat. Domácí, vědomi si svého náskoku, nikam nepospíchali a snažili se držet míč na svých kopačkách. Spoléhali na rychlé protiútoky, které se jim dařily, ale v koncovce již byli nepřesní, nebo se nám je podařilo na poslední chvíli zlikvidovat. V závěru jsme měli optickou převahu, ale nedokázali jsme si vypracovat žádnou vyloženou brankovou příležitost.

FK Rumburk – ASK Lovosice „B“

2:2 (0:0) / penalty 4:5

Ke třetímu mistrovskému utkání jsme v této sezóně nastoupili poprvé kompletní. Vzhledem k okolnostem, které nás provázejí, je stále náš tým velmi úzký a lavička náhradníků byla poloprázdná, neboť k utkání se nedostavili Rigo a Schejbal.

Začátek se povedl hostům, kteří si vypracovali hned dvě brankové příležitosti, ale jejich střelci naši branku netrefili. My jsme se pomalu rozehrávali a teprve od 25. minuty jsme se soupeři vyrovnali a začali více útočit. Hra začala být zajímavá a velmi dramatická, i když se žádnému mužstvu nepodařilo v prvním poločase vstřelit branku.

Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva se snahou strhnout vítězství na svoji stranu. Oba týmy se snažily útočit a vstřelit branku, takže si diváci přišli na své a hra obou mužstev se jim musela líbit. V 52. minutě se nám podařilo vsítit branku, kdy po střele Šotta dorážel Hejl. Vzápětí hosté začali ještě více útočit. V 66. minutě na brankové čáře ještě čaroval Hadar, ale o dvě minuty později již nedokázal zabránit brance, kterou hosté vstřelili po našem nedůrazu v obraně. Po vyrovnání byla hra stále velmi dramatická, a dokonce jsme mohli jít do vedení, když jsme si vypracovali vyloženou šanci, kterou bohužel Trégr, který se probil do vápna hostů, nevyužil a jeho střela šla mimo branku. V závěru zápasu v 84. minutě jsme vyrobili fatální chybu v obraně a hosté se dostali do vedení úplně zadarmo. Naši hráči nesložili zbraně, vše vrhli do útočení a v 86. minutě se jim podařilo vyrovnat po rychlém protiútoku – na konci akce Hejl prostřeluje hostujícího brankaře. Nikdo se nechtěl spokojit s nerozhodným výsledkem a ještě v úplném závěru se obě mužstva snažila o vítěznou branku, která již nepadla, a tak o osudu utkání rozhodovaly penalty. Zde jsme neuspěli, jelikož soupeř proměnil všech pět penalt a u nás neuspěl Honců. Úspěšní byli Stankovič, Hejl, Zima a Havel. Škoda, připisujeme si pouze jeden bod.

zdroj: www.fkrumburk.sklub.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail