Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

LOUČENÍ S LÉTEM SOBOTA 22. 8. 2015

slavnosti1

Prázdninová akce nazvaná Loučení s létem se u občanů setkala s pozitivními reakcemi. Vstup byl zdarma a Lužické náměstí praskalo ve švech. I počasí hrálo do karet, lidé si tím pádem naplno užívali nejen hudební vystoupení, ale potěšily je i stánky s občerstvením.

slavnosti3

Krátce po jedné hodině odpolední, kdy celou akci zahájili představitelé města, přišly na řadu hity šedesátých let, konkrétně v podání Karla Kahovce (uprostřed) a Viktora Sodomy (vlevo). Lidem, kteří v této době vyrůstali, určitě tito dva muzikanti udělali radost.

slavnosti7

V podvečer k poslechu hrála trochu tvrdší muzika, a sice kapela Led Zeppelin Tribute Rumburk. Text: jap, foto: ZdeNo

slavnosti2

Team Dreamers Rumburk – mladí talentovaní chlapci, kteří se svými těly předváděli neuvěřitelné, a hlavně náročné kousky.

slavnosti6

Další kulturní vložkou bylo vystoupení rytířů v dobových kostýmech. Ti měli za úkol návštěvníky především pobavit, což se jim také povedlo. Zraky na ně upíraly hlavně děti, které se tak alespoň na chvíli ocitly v dobách dávno minulých.

slavnosti8

Největším tahákem na akci byla kapela Claymore, která hraje gaelic rock, což je irská a skotská hudba doplněná specifickým zvukem skotských dud. Hudebníci na sebe strhli veškerou pozornost a předváděli profesionální show.

slavnosti10

Lidé si atmosféru užívali i po setmění – tleskali, zpívali a tancovali.

slavnosti9

I na druhém podiu nebyla nouze o kvalitní hudbu. Holky z kapely Angelic Project ukázaly, že to umí pořádně rozjet.

slavnosti4

Odbila třetí hodina a na podium nastoupila kapela Burma Jones s frontmanem Bohoušem Josefem. Tato plzeňská skupina vznikla už v roce 1990 a za svou existenci se v ní vystřídalo více hudebníků. Kladné ohlasy publika mohly kapelu utvrdit v tom, že ještě nepatří do starého železa

slavnosti5

Na Lužickém náměstí jste mohli narazit také na dva černobílé velikány.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail