Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Slovo nového prezidenta FK Rumburk

Vážení fotbaloví příznivci, chtěl bych vás informovat o dění v klubu.

Jak jistě víte, minulý soutěžní ročník se dohrával silou vůle. Velmi dlouho jsem váhal jít do této neřešitelné situace. A můžu vám říct, že je to daleko těžší a složitější, než jsem si představoval. Ale nyní bydlím v Rumburku a nechtěl jsem se dívat, jak rumburský fotbal padne. Myslím si, že nějaké zkušenosti z fotbalu mám, i když ty manažerské trochu chybí. A hlavně jsem nechtěl s nikým polemizovat a jenom tak o tom „kecat“, proč to nejde. Kdo to zavinil, kde jsou potřebné finance… Tyto diskuse jsou zbytečné, je třeba něco dělat.

Nic neslibuji – v rumburském fotbale se toho již naslibovalo dost. Prosím vás, buďte trpěliví a věřte, že nyní pracujeme ve výboru denně několik hodin.

V červenci proběhla valná hromada, nový výkonný výbor pracuje v tomto složení: prezident Jaroslav Červinka, viceprezident Josef Mlejnek a člen výboru Miroslav Sabo. Sekretářem je Martin Charvát a hospodářkou Luďka Šedivá. Bohužel k dnešnímu dni ještě nejsou všechny náležitosti předány a převzaty, a hlavně finance jsou v minusových položkách.

V současné době se snažíme doplnit stávající kádr – tady nás čeká nejvíce práce. Ti, kteří zde minulou sezónu působili, by měli být k dispozici i pro tu letošní (trápí nás hlavně zranění a zaměstnání jednotlivých hráčů). Pro doplnění kádru jsme velmi limitováni, a to jak finančně, tak i pověstí, jelikož fotbalový oddíl si za poslední roky vybudoval velmi nelichotivé jméno nejen v celém Šluknovském výběžku, a hlavně také na půdě krajského fotbalového svazu. Budeme se snažit pozvednout pověst FK Rumburk – oddílu kopané. Tato cesta nebude vůbec jednoduchá a rychlá, ale věřím, že za pomoci lidí, kteří chtějí rumburskému klubu pomoci, a ne mu ublížit a uškodit (s tím se setkávám na každém kroku), se to podaří. Proto vás žádám o trpělivost a věřte, že se ve výboru snažíme, aby se všechno změnilo a fotbalový klub začal fungovat tak, jak má.

J. Červinka

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail