Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Holky z „Íčka“ hodnotí letošní sezónu

Sezóna se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci a my bychom vám chtěly zrekapitulovat, jak byla naše turistická a kulturní sezóna bohatá a rozmanitá.

První věc, kterou bychom se rády pochlubily a sdělily občanům, je, že jsme obhájily certifikaci našeho informačního centra, kterou uděluje Asociace turistických informačních center České republiky. Z toho jsme měly nemalé obavy, ale zvládly jsme to na výbornou a s velkou pochvalou.

V polovině června jsme jely propagovat město Rumburk na Miniveletrh cestovního ruchu v Mostu, kde byl o naše město velký zájem. Byly jsme až překvapené, kolik lidí pochází z Rumburku a jak to tady velmi dobře znají. Jak se říká: „Svět je malý a o náhody tu není nouze“. Někteří z nich nám řekli moc zajímavé informace, které budeme šířit s radostí a zájmem dál našim zákazníkům a návštěvníkům. V Mostu byla moc příjemná a přátelská atmosféra, zájem lidí byl příjemný a spolupráce s ostatními městy byla také velmi uspokojující. Hodně mile nás překvapilo, když do našeho informačního centra přišli návštěvníci a hned se k nám hlásili, že jsou z Mostu a na naše doporučení se k nám vydali. To byla velmi milá a potěšující zpráva.

Další kulturní akce, která se v Rumburku konala, byl Mezinárodní hudební festival. Letos již šestnáctý ročník, ale u nás se konal počtvrté, konkrétně 20. 6. na Lužickém náměstí. Mezi účinkujícími byl například Tul Band, Dechový orchestr ZUŠ Haná Přerov a Frýštácké mažoretky, J. J. Big Band a Orkiestra Deta w Środzie Wielkopolskiej. Dovolíme si tvrdit, že akce byla vydařená, vyšlo nám i počasí a ohlasy ze strany občanů byly pozitivní.

Tradičně se konal i cyklistický závod Tour de Feminin, letos to byl již úžasný 28. ročník. Rumburské okruhy se jely 11. 7., mnoho diváků a fandů se sešlo na Lužickém náměstí. Celá akce byla doprovázena zábavným odpolednem s různými soutěžemi pro děti. K příjemnému poslechu hrála kapela Fonotest a nechyběla zde ani Bike trial show Martina Šimůnka.

A máme tu konec prázdnin… Jak jinak ho oslavit, než tím, že navštívíme Rumburk a jeho letošní Loučení s létem. I přes nemalé potíže se vše nakonec zvládlo zorganizovat. Pro lidi byl připraven bohatý kulturní program, například vystoupení kapely Burma Jones, rytířů, kapely Claymore a dalších. Na náměstí bylo i dost stánků s občerstvením a myslíme si, že každý si přišel na své.

Dále vám chceme nabídnout krásný dřevěný skládaný betlémek, který byl vyroben k příležitosti sto padesátého výročí Filipovského zázraku.

 

 

betlemek

 

 

Doufáme, že se vám tato sezóna vydařila tak úspěšně, jako nám. Za Informační centrum Rumburk vám chceme popřát mnoho štěstí a úspěchů do budoucna.

pracovnice IC Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail