Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ohlédnutí za prvním rokem tenisového oddílu

Na základě poptávky jsme v květnu loňského roku založili dětský tenisový oddíl při Domu kultury Střelnice a sportovišť města Rumburk. V květnu a červnu probíhal nábor malých „tenistů“, kdy si děti zkoušely, zda mají k tomuto sportu předpoklady a zda je bude bavit.

Od září roku 2014 jsme začali trénovat naplno. Tenisový oddíl navštěvuje osmnáct dětí ve věku od čtyř do dvanácti let. Rozděleny jsou do čtyř skupin – podle věku a dovedností. V letní sezóně probíhá trénink na tenisových kurtech dvakrát týdně. Pokud nám nepřeje počasí, můžeme využívat multifunkční halu na zimním stadionu, kde si jako zpestření můžou děti vyzkoušet i jiné sporty, jako například florbal, badminton, stolní tenis a lukostřelbu. V zimním období jsou děti rozděleny do dvou skupin a trénují jednou týdně v tělocvičně.

Během letních prázdnin proběhlo třídenní tenisové soustředění pod vedením trenéra první třídy Miroslava Kaliny, který trénoval tenisové hvězdy Nicole Vaidišovou a Karolínu Plíškovou. Děti si tak mohly vyzkoušet, jak trénují „profíci“. Podle reakcí dětí i jejich rodičů se soustředění povedlo a s panem Kalinou jsme se domluvili na další spolupráci.

V nové sezóně plánujeme přihlášení dětí do soutěže družstev, vše záleží na počtu dětí v daných věkových kategoriích.

Nábor nových tenistů probíhá každé pondělí až čtvrtek od 15.00 do 18.00 hod. Pokud budou mít vaše děti zájem vyzkoušet si tento krásný sport, neváhejte a přijďte mezi nás.

Více informací lze získat na stránkách www.dkrumburk.cz nebo na telefonním čísle 730 894 513. Těší se na vás trenéři M. Serbus, P. Havlíček a M. Polách.

Dům kultury Střelnice
a sportoviště města Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail