Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Loretánské slavnosti 2015 v Rumburku nabídly divadlo a hudební vystoupení

slavnosti

Na letošní Loretánské slavnosti v Rumburku si v sobotu 12. 9. našlo cestu 485 návštěvníků. Podle své chuti se mohli pobavit při pohádkách studia Damúza z Prahy, zatančit si renesanční či barokní tance se souborem Villanella z Liberce a poslechnout si swingové vystoupení souboru Arzenal band, vokálního uskupení varnsdorfského Náhodou a písničkářky Jany Vébrové. Překvapil letošní zvýšený zájem o komentované prohlídky nejvýznamnějších prostor loretánského areálu s průvodcem. Premiérově se představila česko-německá brožura komiksů o poutních místech. Tradičně chutnaly bramboráky varnsdorfských skautů a čokoláda z provozovny MANA. Na závěr Loretánských slavností proběhl koncert dětských pěveckých sborů Šenováček a Tyršovské zvonky.

Během slavností navštívil Loretu i desetitisící návštěvník v sezóně 2015, stala se jím Michaela Engelhartová z Nového Boru. Odnesla si rodinnou vstupenku, která ji opravňuje k volnému vstupu do Lorety Rumburk. Zároveň obdržela loretánské propagační publikace. V roce 2014 navštívilo rumburskou Loretu rekordních 13100 návštěvníků. Dosavadní průběh turistické sezóny naznačuje, že počet turistů a poutníků by mohl být ještě vyšší. Loni přivítala desetitisícového návštěvníka v říjnu.

Loretánské slavnosti 2015 v Rumburku pořádala Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Město Rumburk za přispění Sparkasse Oberlausitz – Niederschlesien. Akce byla součástí Dnů evropského dědictví.

Klára Mágrová

 

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail