Loretánské slavnosti 2015 v Rumburku nabídly divadlo a hudební vystoupení

Tištěné noviny 16/2015 | 7. 1. 2016 | Nezařazené

slavnosti

Na letošní Loretánské slavnosti v Rumburku si v sobotu 12. 9. našlo cestu 485 návštěvníků. Podle své chuti se mohli pobavit při pohádkách studia Damúza z Prahy, zatančit si renesanční či barokní tance se souborem Villanella z Liberce a poslechnout si swingové vystoupení souboru Arzenal band, vokálního uskupení varnsdorfského Náhodou a písničkářky Jany Vébrové. Překvapil letošní zvýšený zájem o komentované prohlídky nejvýznamnějších prostor loretánského areálu s průvodcem. Premiérově se představila česko-německá brožura komiksů o poutních místech. Tradičně chutnaly bramboráky varnsdorfských skautů a čokoláda z provozovny MANA. Na závěr Loretánských slavností proběhl koncert dětských pěveckých sborů Šenováček a Tyršovské zvonky.

Během slavností navštívil Loretu i desetitisící návštěvník v sezóně 2015, stala se jím Michaela Engelhartová z Nového Boru. Odnesla si rodinnou vstupenku, která ji opravňuje k volnému vstupu do Lorety Rumburk. Zároveň obdržela loretánské propagační publikace. V roce 2014 navštívilo rumburskou Loretu rekordních 13100 návštěvníků. Dosavadní průběh turistické sezóny naznačuje, že počet turistů a poutníků by mohl být ještě vyšší. Loni přivítala desetitisícového návštěvníka v říjnu.

Loretánské slavnosti 2015 v Rumburku pořádala Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Město Rumburk za přispění Sparkasse Oberlausitz – Niederschlesien. Akce byla součástí Dnů evropského dědictví.

Klára Mágrová

 

 

 

 

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2016/01/07/loretanske-slavnosti-2015-v-rumburku-nabidly-divadlo-a-hudebni-vystoupeni/