Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pravidelné středeční běhání na Dymníku

První běhání, které proběhlo 17. 9., bylo spíše na rozkoukání, všechny čekala tříkilometrová trať. Krásné prostředí, babí léto, rodinná atmosféra, přesně tak, jak jsme si to představovali. Věřím, že jsme dobře nastartovali běhání pro všechny! A co podle mě znamená pro všechny? Pro registrované běžce lepší měřený trénink, pro začínající běžce dobrá příležitost k závodění, a pro ty, kteří ještě nenašli odvahu závodit, první setkání s atmosférou závodů. A především je to příležitost se potkat, povídat si o běhání, tréninku a navázat nové běžecké kontakty.

Druhé běhání (23. 9.) už bylo trošku náročnější, celý den poprchávalo, což je i pro běhání vcelku dobré, ale ne všichni to tak vnímají. Běželo se pět kilometrů, delší trať může opět odradit, ale nestalo se tak. Bylo nás znovu čtrnáct na startu i v cíli, a pro mě velmi milé překvapení z výkonů. Opět mě to utvrdilo, že běhání je úžasné a talent se dá objevit v každém věku. Věřte, že v ženách i mužích je několik adeptů do našeho týmu AC, který úspěšně závodí v krajském přeboru družstev libereckého kraje.

Poslední den v září jsme na Dymníku běželi potřetí. Měl jsem obavy z toho, kolik lidí se odváží desítku zaběhnout a výsledek je přímo fantastický. Bylo vás na startu třiadvacet – třináct mužů a deset žen, opravdu paráda. A výkony byly ještě lepší. Padlo mnoho osobních rekordů, pro mě jsou přímo nádherné časy žen. Kluci zaběhli také výborné časy, zaregistroval jsem radost i mírné zklamání, což je dobře. Jirka Podrazil potřetí zvítězil a upevnil si první místo v bodovací soutěži. Tereza Masopustová našla přemožitelku, přesto má v čele soutěže veliký náskok. Příští středu se běží pětka, těším se na zlepšení a zajímavé běžecké souboje. Blíží se i půlmaraton a věřím, že nás poběží opravdu hodně.

Jan Rein

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail