Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Streetball Rumburk 2015

I při házení na koš se dá skvěle pobavit

streetball_0

O druhém zářijovém víkendu, v sobotu 12. 9., se na hřišti ZŠ U Nemocnice v Rumburku opět sešlo několik desítek basketbalových nadšenců, aby se zúčastnili či jen fandili při šestnáctém ročníku streetballového turnaje pořádaného oddílem basketbalu TJ Rumburk s podporou města Rumburk a ve spolupráci s Basketbalovou akademií Šluknovska Schrödingerova institutu.

Při ranním pohledu z okna se některým možná na venkovní asfaltové hřiště příliš nechtělo, nakonec však byla naplněna dlouholetá tradice a turnaj se již po šestnácté uskutečnil pod širým nebem.

Tří až čtyřčlenná mužská, ženská a smíšená mládežnická družstva dorazila nejen ze Šluknovského výběžku, ale i z okolních regionů, např. z Liberce, Ústí nad Labem či Hrádku nad Nisou. Krátce po desáté hodině hřiště pod čtyřmi koši ožila a všech třiadvacet družstev se naplno pustilo do svých zápasů v kategoriích mix do 13 let, ženy 16+ a muži 18+. Nejpočetnější byla jako vždy kategorie mužů 18+, ve které se zaregistrovalo celkem čtrnáct družstev, a proto musela být rozdělena do čtyř skupin.

Přestože si většina hráčů chtěla především „zahrát“ a pobavit se, byla úroveň jednotlivých zápasů vysoká. Tempo hry a dobrou náladu pomáhali udržovat nejen samotní hráči, ale i diváci a hudební doprovod šířící se z reproduktorů. Uznání zasluhuje také moderátor celého dne a zároveň jeden z hráčů Milan Polívka a také obsluha chutného občerstvení u stánku.

Turnaj s pohodovou atmosférou přinesl napínavé zápasy pro hráče, soutěž ve střelbě trestných hodů pro všechny zúčastněné včetně diváků, a také smečařskou soutěž pro ty nejodvážnější dlouhány. V kategorii mix do 13 let zvítězil team Miny, přestože herní nasazení dalších týmů této kategorie (Comon Sense, DNVB Teamu, Tvaroháčků a Chicago-Bulls) bylo opravdu vysoké. V kategorii ženy 16+ zvítězilo družstvo Všehochuť a kategorii muži 18+ ovládl skvěle sehraný Unger Team. Soutěž ve střelbě trestných hodů vyhrál Daniel Vuong. A po několika ročnících jsme zaznamenali změnu na postu vítěze smečařské soutěže, jímž se pro letošní rok stal Radek Pasovský z Varnsdorfu. Vítězové si odnesli věcné ceny, ale s prázdnou neodešel nikdo z účastníků turnaje. Všichni si mohli zahrát v novém tričku s logem turnaje pro rok 2015.

Srdečně gratulujeme vítězům a mnohokrát děkujeme všem hráčům, všem fanouškům a všem sponzorům a organizátorům za účast a pomoc. Již teď se můžeme všichni těšit na další ročník rumburského basketbalového turnaje.

Jiří Tillner

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail