Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krajská hokejová liga začala

HC TS Varnsdorf – BHK Turnov 6:5 po samostatných nájezdech

 

Letošní ročník Krajské ligy mužů Libereckého kraje zahájili varnsdorfští hokejisté na domácím ledu ve druhém kole, v neděli 25. 10., utkáním s BHK Turnov.

Cestu na zimní stadion ve Varnsdorfu si našlo sto padesát diváků, kterým aktéři zápasu připravili zajímavou a dramatickou podívanou se šťastným koncem pro domácí. A jaký byl průběh utkání?

Tak trochu jako na houpačce. První třetina přinesla oboustranně opatrný hokej. Hosté měli více ze hry, ale domácí lépe bránili a byli úspěšnější v zakončení. Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva s větším nasazením a důrazem v osobních soubojích. Domácí mírně nestíhali v obranných činnostech, a tak akce turnovských zastavovali za cenu faulu. To se projevilo na počtu vyloučených na straně domácích, ale postupně i na změně skóre ve prospěch hostů. Druhou třetinu hosté vyhráli 4:2 a otočili skóre zápasu na svou stranu. Třetí třetina nabídla divákům již „klidnější“ hokej. Domácím se hned v úvodu třetiny podařilo srovnat stav na 5:5 a obě mužstva začala hrát více na jistotu. Vyčkávala na chybu soupeře a vstřelení rozhodující branky. To se i přes několik závarů před oběma brankami ani jednomu mužstvu nepodařilo. V normální hrací době utkání skončilo nerozhodně 5:5. Utkání směřovalo do pětiminutového prodloužení, ve kterém ale rozhodující branka také nepadla. Na řadu přišly samostatné nájezdy. To již hala bouřila a výborná divácká podpora hnala domácí za vítězstvím. To se jim vyplnilo až ve třetí sérii nájezdů, kdy hráč domácího týmu prostřelil brankáře hostů a dovedl zápas do vítězného konce. Za krásnou atmosféru hráči divákům, před odchodem do kabin, poděkovali.

Jiří Laštůvka

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail