Červená stužka každoroční sbírka na pomoc lidem nakaženým virem HIV

Tištěné noviny 20/2015 | 17. 2. 2016 | Nezařazené

Na celém světě se připomíná 1. prosinec jako Světový den boje proti AIDS. V souvislosti s tímto dnem organizuje Česká společnost AIDS pomoc již mnoho let sbírku Červená stužka.

Červená stužka nabízí symbolickou podporu lidem žijícím s HIV, pracovníkům v oblasti osvěty a lékařského výzkumu a také těm, které tato choroba postihla ztrátou přátel, rodinných příslušníků a blízkých.

Z výtěžku sbírky se hradí poradna a bezplatné anonymní testování na HIV infekci, internetová poradna (www.aids-pomoc.cz), bezplatná telefonní nonstop linka AIDS pomoci (800 800 980), preventivní besedy ve školách a provoz Domu světla (azylové zařízení pro lidi, kteří AIDS onemocněli).

Onemocnění AIDS je stále smrtelné, nevyléčitelné, počet nakažených lidí stále přibývá a netýká se v žádném případě jen „feťáků a homosexuálů“, jak mají někdy lidé v podvědomí.

Do sbírky se každoročně zapojují studenti Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie. Jestli některou z našich dvojic 2. 12. potkáte, prosím, vyslyšte jejich prosbu a přispějte.

Lenka Obergruberová

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2016/02/17/cervena-stuzka-kazdorocni-sbirka-na-pomoc-lidem-nakazenym-virem-hiv/