Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotopasti si na nepořádníky posvítí

odpad

I v listopadu proběhla pravidelná operativní schůzka ohledně fotopastí, které jsou umístěny u kontejnerů a ukazují na hříšníky, kteří se neobtěžují s odvozem odpadu do sběrného dvora a raději ho lidově řečeno „vyklopí“ ven k popelnicím.

Občanům připomínáme, že velkoobjemový odpad mohou do sběrného dvora odvážet, aniž by za cokoliv platili. Někteří jsou však nepoučitelní, a proto je čeká adekvátní peněžitá pokuta. Na poradě bylo řečeno, že ve městě se stav skrze odpad zlepšil, nový typ fotopastí a celý systém se osvědčil a bude se rozšiřovat. Naopak přibylo krádeží dřeva z majetku města. V takových případech se podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Právě fotopasti by měly pomoci s usvědčením. Do problematických lokalit zajíždí pravidelně i hlídka, která je v terénu několik hodin denně. Ukázalo se však, že nemohou jezdit jednotlivě, protože jim od agresivních lidí hrozí i fyzické napadení, se kterým mají nemilé zkušenosti i městští strážníci.

Pro představu pár čísel: za měsíc červen bylo zjištěno 78 přestupků, k dalšímu šetření jich bylo předáno 16; za červenec zjištěno 21, předány 4; v srpnu zjištěno 21, předáno 13; v září zjištěno 78, předáno 12; v říjnu zjištěno 34 přestupků, předány 4.

Provozní doba Sběrného dvora Města Rumburk: květen – říjen: úterý, čtvrtek 13.00 – 18.00 hod., sobota 9.00 – 13.00 hod. • listopad – duben: úterý, čtvrtek 13.00 – 17.00 hod., sobota 9.00 – 13.00 hod. Ve svátek zavřeno. Mimo provozní dobu se odpad neodebírá!

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail