Komiksy o historii Šluknovska jsou k vidění v Centru setkávání v Dolní Poustevně

Tištěné noviny 20/2015 | 17. 2. 2016 | Nezařazené

Putovní výstava „Pověsti a příběhy poutních míst Šluknovska“ zavítala do Dolní Poustevny. Po celý listopad je k vidění v Centru setkávání. Návštěvníci mohou prostřednictvím komiksů putovat po sakrálních památkách regionu. Česko-německé komiksy přibližují zázračné události, které předcházely výstavbě poutních kaplí a vybraných křížových cest na Šluknovsku. Dvanáct příběhů na dvaceti výstavních panelech nabízí autorské kresby a příběhy Petra Herolda a Rostislava Křivánka. Výstava v Centru setkávání Dolní Poustevna probíhá od 4. do 27. 11. Přístupná je v pondělí, ve středu a v pátek od 14.00 do 17.00 hod. V lichém týdnu je k vidění i v sobotu od 11.00 do 16.00 hod. Vstupné je dobrovolné. Výstavu pořádá Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk ve spolupráci s Městem Dolní Poustevna.

Výstava komiksů o sakrálních památkách se premiérově představila letos v létě v Loretě Rumburk. Od podzimu putuje po severních Čechách. Z Centra setkávání v Dolní Poustevně zavítá v prosinci 2015 do Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Dále se představí v Městské knihovně Varnsdorf, v Informačním středisku v Lipové, ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a na zámku ve Šluknově. Nastálo bude od roku 2017 k vidění v Loretě Rumburk. Součástí výstavního projektu je česko-německá publikace komiksů.

Klára Mágrová

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2016/02/17/komiksy-o-historii-sluknovska-jsou-k-videni-v-centru-setkavani-v-dolni-poustevne/